Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Vasaras transfēru loga laikā esot sagaidāmi jaunumi "Liepājas" sastāvā. Paredzams, ka prioritāte būs uzbrukuma pastiprināšana.
Foto: Mārtiņš Sīlis

15.05.2019 No favorītiem par pastarīšiem  (7)

Futbola klubs "Liepāja" pirms sezonas ekspertu prognozēs tika uzskatīts par vienu no pretendentiem uz futbola virslīgas medaļām, bet pēc 12. kārtas ir noslīdējis uz pēdējo pozīciju. 

Pagājušās sezonas izskaņā piesaistītā skotu trenera Gordona Janga vadībā "Liepāja" izcīnīja vietu Eiropas līgā, bet pirms šīs sezonas klubs cerēja uz kvalitatīvu lēcienu augšup. Tika atrasti vairāki futbolisti ar labu karjeras dosjē, un klubs devās uz divām treniņnometnēm Turcijā. Tur nebija uzvaru pārbaudes spēlēs, tomēr paveiktais darbs ļāva cerēt, ka panākumu trūkums varētu būt skaidrojams ar komandas jaunā modeļa nesaspēlētību.

Pirmās oficiālās cīņas iezīmēja citu ainu. Matem Vacadzem atklājās sena trauma, turklāt runāja, ka viņa dzīvesbiedrene nav apmierināta ar sadzīvi Liepājā. Veselības problēmas atklājās Daniilam Ulimbaševam, Amerikā darba atļauju ilgstoši kārtoja Prinss, Ofosu Apija vairāk sēž rezervē, bet dažus it kā piesaistītos jaunpienācējus dzīvē neizdevās ieraudzīt. "Liepāja" janvāra sākumā vēstīja, ka sastāvs ir nokomplektēts par 99 procentiem, bet aprīlī kluba direktors un viens no treneriem Mareks Zuntners piekrita, ka kopumā selekciju nevar saukt par sekmīgu.

Ja reiz "Liepājai" ir vismazāk gūto vārtu virslīgā, tātad nav pamata būt apmierinātiem ar uzbrūkošo līniju. Līdz ar transfēru loga atvēršanos jūnijā sastāvu gaida pārbūve, un primāri tā skaršot tieši priekšējo līniju.

Cits jautājums – vai izdosies atrast uzbrucēju, kurš ir rezultatīvāks par Delgado, ja reiz to neizdevās izdarīt gandrīz pusgada laikā starp divām sezonām? Var teikt, ka "Liepāja" ir situācijas ķīlniece. No vienas puses, nav vērts sastāvā turēt futbolistu tikai tāpēc, ka nav neviena cita, bet, no otras puses – vai ir vērts meklēt aizstājēju tikai aizstāšanas dēļ? Sapratnes un saspēlētības izveidošana nav vienas dienas uzdevums.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 15. maija numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!