Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Juan Pablo Acevedo, Husqvarna Media

12.04.2019 Jonass: "Gribu finišēt augstākās pozīcijās"  (4)

Jau ceturto pasaules motokrosa čempionāta posmu MXGP klasē pagājušās nedēļas nogalē Itālijā aizvadīja Pauls Jonass. Trentīno "Grand Prix" izcīņā sportistam klājās dažādi - no izcīnītas augstās septītās vietas kvalifikācijā līdz kritienam un cīņai vismaz par dažiem punktiem otrajā finālbraucienā. Sportists neslēpj, ka jau šobrīd vēlas finišēt augstāk.

Pirmo braucienu Pjetramuratas trasē Jonass pabeidza 11. vietā, savukārt otrajā braucienā, pēc piedzīvotā kritiena, spēja aizcīnīties līdz 19. pozīcijai. Posmā viņš bija piecpadsmitais, bet jāizceļ fakts, ka visos astoņos šogad notikušajos finālbraucienos "Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing" komandas debitants spējis izcīnīt punktus.

"Šoreiz nedēļas nogalē klājās visādi, ne gluži tā, kā biju cerējis," portāls "mxlarge.com" citē Jonasu. "Kvalifikācijas treniņš un kvalifikācijas sacensības noritēja labi, bet finālbraucienos negāja tā, kā gribēju. Pirmajā braucienā izdevās diezgan labs starts, bet tad pieļāvu kļūdu, cenšoties apdzīt Šonu Simpsonu. Šajā trasē apdzīt ir grūti, tāpēc finišēju 11. vietā. Otrajā braucienā mans starts nebija labs un tad vēl arī nokritu. Gribēju būt pirmajā desmitniekā, bet arī otrajā braucienā tas neizdevās. Runājot par rezultātiem, protams, gribu finišēt augstākās pozīcijās. Bet, ja skatāmies uz pozitīvajām lietām no šiem pirmajiem aizvadītajiem pasaules čempionāta posmiem MXGP klasē, esmu daudz iemācījies. Pārtraukumā, kas ir līdz nākamajām sacensībām, smagi strādāšu un centīšos spert nākamos soļus uz priekšu šajā klasē."

Pēc četriem pasaules čempionāta posmiem Jonass MXGP klases kopvērtējumā debijas sezonā ieņem 11. pozīciju, ar reālām izredzēm pacelties augstāk, bet viņa komandas biedrs Armins Jasikonis, kuram ir lielāka pieredze šajā kategorijā, pēc lieliska snieguma Trentīno posmā, kopvērtējumā ir ceturtais.

"Tas ir lieliski, ka varēju pabeigt šo posmu sestajā vietā, bet kopvērtējumā pacelties pat uz ceturto pozīciju," stāsta Jasikonis. "Šī noteikti nebija viena no manām iecienītākajām trasēm, jo tā ir ļoti slidena un apdzīt tajā ir grūti, tāpēc varu justies ļoti apmierināts ar iegūtajiem rezultātiem un savu braukšanu. Pirmajā braucienā spēju pacelties dažas vietas uz augšu pirmajos apļos, bet, kad nokļuvu devītajā pozīcijā, vairs nevarēju nevienu apdzīt, jo to tiešām bija grūti izdarīt. Nav tas labākais rezultāts, bet arī ne katastrofa. Otrajā braucienā klājās labāk. Lai gan apdzīt aizvien bija grūti, jau pēc starta biju augstāk. Labs veids kā noslēgt posmu. Līdz šim viss bijis pozitīvi - esmu finišējis pirmajā desmitniekā visos notikušajos finālbraucienos. Daži rezultāti bijuši labāki nekā citi, bet stabilitāte ir, un tas ir labi. Vēl tāls ceļš ejams, bet arī ceturtā vieta kopvērtējumā vērtējama ar pozitīvisma zīmi."

Nākamās sacensības gaidāmas tikai 12. maijā. Arī tās risināsies turpat Itālijā - Lombardijas reģiona Mantovas trasē.