Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

12.10.2018 Papildināts (ar foto) - Ar goda apli Jūras ielā sācies “Rally Liepāja 2018”  (20)

Šodien, 12.oktobrī, sākās un visu nedēļas nogali Liepājā un tās apkārtnē turpināsies Ātruma festivāls “Kurzeme”, kas skatītājiem sākās ar pasākuma centrālā notikuma - FIA Eiropas rallija čempionāta posma “Rally Liepāja” - dalībnieku parādi.

Parādes brauciens notika pie koncertzāles “Lielais Dzintars”, kur interesentiem sportistu ekipāžas bija iespēja sagaidīt un redzēt divas reizes - vispirms nogriežoties no Jūras ielas uz Vecās ostmalas promenādi, bet pēc tam rallija auto veica goda apli krustojumā pie koncertzāles. Parādes braucienam sekoja “Rally Liepāja” atklāšanas ceremonija, kas šogad notika pie LOC manēžas.

“Ņemot vērā pilsētas centrā notiekošos ielu remontdarbus, šogad festivāls noritēs mazliet citādāk, nekā ierasts, un visi ar ralliju saistītie notikumi pilsētā būs koncentrējušies Jaunliepājā. Dalībnieku servisa parks izvietots Annas tirgus laukumā, savukārt oficiālā sacensību atklāšanas ceremonija notiks pie Liepājas olimpiskā centra manēžas,” skaidro Ātruma festivāla “Kurzeme” rīkotājs Uldis Hmieļevskis.

Un piebilst: “Pirmo reizi notiks rallija dalībnieku parādes brauciens, kura laikā visi pilsētas iedzīvotāji varēs aplūkot sporta automašīnas, un, vienlaikus, arī sportistiem tā būs iespēja izbraukt nelielā ekskursijā pa mūsu pilsētu.” Jo to pašu remontdarbu dēļ šogad nav arī pilsētas ātrumposma.

Bet sportistiem rallijs sākās jau ievērojami agrāk – ar iekārtošanos servisa parkā, kas pēc pārtraukuma atkal atgriezies Annas tirgus laukumā, un kvalifikācijas braucienu piektdienas pēcpusdienā.

Kā rāda kvalifikācijas brauciena rezultāti, visātrākā tajā bija Nikolaja Grjazina ekipāža (1:31.876). Tikai 19 gadus vecais liepājnieks Mārtiņš Sesks (Nr.20) arī uzrādīja ļoti labu rezultātu (1:41.203), kvalifikācijā pārliecinoši būdams ātrāks par saviem konkurentiem.

"Opel" rūpnīcas komandā braucošā Latvijas ekipāža, kas jau ir garantējusi "Junior U27" klasē, 3,02 kilometrus garo kvalifikācijas "dopu" veica minūtē un 41,203 sekundēs, par 2,6 sekundēm apsteidzot norvēģa Sindres Furuseta ekipāžu, bet tālāk cieši aiz muguras sekoja arī citi galvenie konkurenti. Sesks kopējā ieskaitē bija 12. vietā starp 21 pilotu.

Mārtiņš Sesks: “Protams, ir satriecoša un mazliet dīvaina sajūta sacensties savās mājās pēc sezonas, kas pavadīta dažādās ekskluzīvās zemēs, piemēram, Azoru salās. Esam jau nodrošinājuši ERC Junior U27 ieskaites titulu, tomēr priekšā vēl cīņas ERC3 klasē. Sezona sākās neticami ar trešo vietu jau savā pirmajā rallijā Portugālē un atkārtojām to arī Kanāriju salās. Turpinājums padevās vēl veiksmīgāks pirms fiasko Polijā. Braucām uz pilnu jaudu, taču piedzīvojām divas avārijas. Tā bija pati sliktākā nedēļas nogale. Bet esam tikuši tam pāri un, šajās brīvdienās cīnīsimies par uzvaru!”

Īstās sacīkstes gan sāksies sestdien, 13.oktobrī, pulksten 10 ar ātrumposmiem Aizputes un Kuldīgas novados.

Tikmēr Liepājā motoru sporta cienītājus no pulksten 12 sestdien priecēs Latvijas čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms "UPB Energy" kauss.  “Tieši Liepājas posma trasē, Tirdzniecības kanālā, skatītāji ir vistuvāk sportistiem, un vislabāk ir iespējams redzēt meistarību, ko prasa ātrumlaivas vadīšana kanāla ūdeņos,” tā ātruma festivāla “Kurzeme” preses pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

Savukārt sauszemē, iepretim viesnīcai “Royal Hotel”, notiks “Youngtimer Cars & Coffee” pasākums. “Pagājušā gadsimta 60.-80.gados ražoto auto īpašniekiem šis ir viena no sezonas naglām, kur iespējams gan apskatīt citu autoentuziastu veikumu, restaurējot un atjaunojot nemaz ne tik senus, bet ikdienā uz ielām vairs neredzamus auto,” tā Dz.Hmieļevskis.

Savukārt svētdien, 14.oktobrī, sacīkšu automašīnas varēs vērot tuvāk Liepājai – Aizputes, Vaiņodes, Priekules un Durbes novados, un pusotru stundu pirms rallija braucējiem trasē (SS7, SS8, SS10, SS11) dosies vēsturiskās regularitātes rallija ekipāžas. Savukārt ātrumposmos SS9 - SS12 kopā ar Latvijas rallija čempionāta sporta automašīnām sacentīsies vēsturiskā rallija sporta automašīnas.

Portāls jau informēja, ka Eiropas rallija čempionāta noslēdzošā posma “Rally Liepāja 2018” laikā tiks noskaidrotas ne vien prasmīgākās vietējā un Eiropas mēroga rallija ekipāžas, bet arī noteikti čempioni visas sezonas kopvērtējumā.

Tāpat jau ziņots, ka dalību FIA Eiropas rallija čempionāta un Latvijas rallija čempionāta 2018.gada sezonas izšķirošajam posmam “Rally Liepāja” bija pieteikušas 74 ekipāžas.