Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

05.05.2019 Papildināts - Mārtiņš Ločmelis par 0,73 sekundēm apsteidz Mārtiņu Sesku  (28)

5.maijā Karostā nu jau tradicionāli notika minirallijs “Karosta, kas šogad ir Latvijas kausa izcīņas minirallijā pirmais posms “Karosta 2019”. Uz starta stājās rekordliels dalībnieku skaits - 76 ekipāžu – ne vien no Latvijas, bet arī Lietuvas.

Minirallijā “Karosta 2019” dalībniekiem kopumā jāveic seši ātrumposmi.

“Salīdzinot ar iepriekšējām sezonām, šogad ir būtiski palielināta sacensību kopējā distance,” stāsta Latvijas Automobiļu federācijas Standartautomobiļu komisijas padomes loceklis Voldemārs Kalve: “Pagājušajā gadā ātrumposmos braucām līdz 15 kilometriem, tad šogad distances garums ir 20-25 kilometri. Pie šāda lēmuma nonācām pēc aptaujas ar dalībniekiem sezonas gaitā.”

Sacensību pirmajā daļā dalībniekiem bija jāveic 2,8 kilometrus garš ātrumposms Cimdeniekos (SS1 un SS3), savukārt pēcpusdienā tika dots starts skatītāju iemīļotajam Karostas ātrumposmam (SS4 un SS6), kas, kā nu jau ierasts, notika Karostas industriālā parka teritorijā, Manēžas apkārtnē.

Bet minirallija garākais ātrumposms (SS2 un SS5) 6,3 kilometru garumā notika Pāvilostas novada Bebē.

Pēc pasākuma Ātruma festivāla “Kurzeme” preses pārstāve Sanita Austere pastāstīja, ka starp viena tilta piedziņas automašīnām ātrākie bija 2WD grupas uzvarētāji Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš, aiz sevis atstājot Genādiju Fedorenko/Didzi Leoski, kuri izcīnīja 2.vietu, un Mārtiņu Muižnieku/Kristapu Stālu, kuri sīvā cīņā izrāva vietu uz goda pjedestāla.

Klasē 2000 uzvarēja Ēriks Kursišs/Agija Aļļe-Kursiša. 2.vietā palika Kristaps Telle/Oskars Pugovičs, bet trešie – Oskars Virsis/Roberts Poriņš, savukārt klasē 1600 uz pjedestāla kāpa Kaspars Tiders/Ralfs Igaveņš, Gatis Ābelītis/Lauris Cincis un Atis Līcis/Māris Rode.

Atsevišķa ieskaites grupa izveidota dalībniekiem, kuriem ir ne vairāk kā vienas sezonas pieredze minirallijā. Pilnpiedziņas “4WD Rookie” klasē veiksmīgākais izrādījās Mārcis Kļaviņš/Reinis Kļaviņš, savukārt viena tilta piedziņas klasē “2WD Rookie” - Atis Gromovs/Kristers Blūms.

Minirallija absolūtajā vērtējumā ātrākais bija Mārtiņš Ločmelis ar stūrmani Emīlu Blūmu, kuri finišā vien par 0,73 sekundēm apsteidza liepājnieku Mārtiņu Sesku un Krišjāni Cauni. Abas ekipāžas izcīnīja uzvaras attiecīgi 4WD+ un “Open” klasēs.

4WD+ klasē 2. vietā ierindojās Juris Sproģis/Ivars Kivliņš, bet 3. vietā – Dāvis Leitis/Guntis Lakstīgala. Tikmēr “Open” klasē uz goda pjedestāla otrā un trešā augstākā pakāpiena kāpa attiecīgi Andris Vovers/Aldis Hanzens un liepājnieki Uldis Lepiksons/Ainars Šteinbergs.

4WD klasē godalgas izcīnīja Raimonds Dūcis/Elvis Spehts, Oļģerts Jansons/Sandris Ikaunieks un Jānis Hāns/Agnese Ginovska.

Minirallijs “Karosta” kalpo arī par priekšvēstnesi jau pēc trīs nedēļām, 24.-26. maijā, gaidāmajam šīs vasaras nozīmīgākajam motoru sporta pasākumam Liepājā – Ātruma festivālam “Kurzeme”, kura programmā iekļauts arī Eiropas rallija čempionāta posms “Rally Liepāja”. 

Minirallija sezona turpināsies 8. jūnijā ar sacensībām Gulbenē. Portāls jau informēja, ka šogad minirallija sezonā plānoti pieci posmi – pēc Liepājas sacīkstes uzņems Gulbene, Cēsis, Saldus un Rīga. Plašāka informācija atrodama oficiālajā vietnē minirallijs.lv.