Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

10.09.2019 Liepājā sācies ērģeļmūzikas festivāls

Jau 18. reizi Liepājā tiek svinēts festivāls, kas goda vietā ceļ viskaraliskāko no mūzikas instrumentiem – ērģeles. Galvenā notikumu vieta, kā ierasts, būs Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāle, bet ņemot vērā, ka šobrīd katedrālē turpinās aktīvi fasādes un torņa atjaunošanas darbi, festivāls norisināsies arī citviet.

Tas viesosies Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā, Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē, koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē un pirmo reizi festivāla vēsturē arī Liepājas ielās.

Pirmais pasākums, ko liepājnieki varēja baudīt pie Gulbju dīķa un Rožu laukumā, bija neparastais Igaunijas viešņas Ingrīdas Kalevas leijerkastes koncerts. 

I. Kaleva ir ģenētikas profesore Tallinas Universitātē, bet viņas vaļasprieks jau četrus gadus ir leijerkastes spēle. Viņas leijerkaste ir roku darbs, tā darināta ērģeļdarbnīcā "Raffin" Vācijā. Sieviete bieži ciemojas dažādos festivālos, atskaņojot daudzveidīgu repertuāru – no klasikas pērlēm un popmūzikas hitiem līdz igauņu komponistu skaņdarbu aranžijām.

Krāšņi un daudzveidīgi priekšnesumi festivāla apmeklētājus priecēs līdz 21. septembrim.