Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

16.05.2019 Nīcas novada deputāti nobalso par viņuprāt augstāko atkritumu apsaimniekošanas tarifu Latvijā  (26)

Nīcas novada dome, ārkārtas sēdē 14. maijā, dienu pirms jaunā līguma ar SIA "Clean R" stāšanās spēkā, piekto reizi lemjot, ar sešām balsīm "par" apstiprinājusi sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu. Kopīgā maksa ir 20,66 eiro (bez PVN) par kubikmetru, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa – 10,81 eiro. Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem maksu aprēķinās, dalot gružu apjomu ar cilvēku skaitu adresē. "Paldies par smago lēmumu," deputātiem teica domes priekšsēdētājs Agris Petermanis.

Līdz šim vienīgais piekritējs paša personīgi parakstītajam līgumam ar pašvaldības iepirkumā uzvarējušo atkritumu apsaimniekotāju "Clean R" un tā noteiktajam sadzīves atkritumu izvešanas tarifam bija A. Petermanis. Pret jaunā tarifa apstiprināšanu bija balsojuši apvienības "Doma. Daba. Darbs" pārstāvji Laura Pakule-Krūče un Turaids Šēfers un Latvijas Reģionu apvienību (LRA) pārstāvošie Renārs Latvens un Ainars Sīklis. No A. Petermaņa vadītā saraksta "Nīcas novada attīstībai" ievēlētās deputātes Inguna Lībeka, Inga Skrode un Daina Siksna iepriekš atturējās, bet Raivis Kalējs deputāta tiešos pienākumus šogad nav veicis vispār, jo atrodas ilgstošā prombūtnē.

Lēmums par jauno tarifu paredz arī saistošo noteikumu izstrādi, lai sniegtu atbalstu vientuļiem pensionāriem un daudzbērnu ģimenēm pēc gružu izvešanas sadārdzināšanās. Nīcas novada domes Sociālajam dienestam uzdots mēneša laikā sagatavot saistošo noteikumu projektu sociāli mazaizsargāto novada iedzīvotāju atbalstam. Komunālās pārvaldes vadītājam Aigaram Veisam domes apvienotajai komitejai ik mēnesi piecu mēnešu garumā jāiesniedz pārskats par daudzdzīvokļu māju, kurās sadzīves atkritumus apsaimnieko Nīcas novada dome, nodoto sadzīves atkritumu apjomu atbilstoši izvešanas grafikam un apjomiem, kas stājas spēkā 15. maijā.