Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

01.02.2019 Tērpi no filmas “Nameja gredzens” – Latviešu biedrības namā  (11)

Piektdienas pēcpusdienā Liepājas Latviešu biedrības nama foajē atklāja filmas-leģendas “Nameja gredzens” tērpu izstādi. Visu februāri skatītāji varēs aplūkot 10 oriģinālos apģērbus, kurus nēsāja filmas varoņi: Namejs, Viesturs, Pihto, Valdis, Ulups, Maksis, Daugulis, Lauga un Rama.

Lai atklātu izstādi, Liepājā bija ieradies režisors Aivars Grauba, producents Kristians Alhimionoks, izpildproducente Aija Ansone, kostīmu mākslinieces Sandra Sila un Gita Peta. Piedalījās arī Liepājas teātra aktieri Kaspars Kārkliņš un Anete Berķe.

Filmai tika radīti vairāk nekā 300 dažādu tērpu komplektu, kurus kostīmu māksliniecēm darināt palīdzēja amatnieki, rotkaļi, butaforiju gatavošanas meistari. S.Sila: “Visi iesaistītie strādāja ar lielu aizrautību! Mēs negatavojām seno apģērbu restaurācijas, bet radījām tērpus, nereti ļaujot vaļu fantāzijai. Gribējām, lai filma ir skaista un raisa lepnumu par mūsu zemi, par mūsu senčiem. Kino viens no uzdevumiem ir likt noticēt un iedvesmot, nevis kopēt vēsturi.”

Filmas “Nameja gredzens” tērpi Latvijas kino vēsturē ir pirmie, kurus pēc filmas tapšanas skatītāji var apskatīt klātienē.