Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Publicitātes

12.02.2019 Atis Jansons: Atradās daži dullie, kas pasūdzējās  (14)

Cilvēku skaits, kas vēlēsies izmantot iespēju braukt ar automašīnu, kurai stūre ir labajā pusē, būs neliels, jo tas nav tik vienkārši. Automašīnu iegādāties, piemēram, Lielbritānijā, iespējams, ir lētāk, bet spēkrata nogādāšanai uz Latviju nepieciešamas izmaksas, kas šo it kā ietaupīto naudas summu samazina.

Es esmu daudz braucis pa Anglijas ceļiem ar automašīnu, kurai stūre ir labajā pusē. Ir mazliet jocīgi, taču tas nav nekas ārkārtējs, tādēļ īpaši nesatraucos, ja pie mums cilvēki brauks ar britu spēkratiem. To varētu darīt pat bez tām prasībām, kas Latvijā tika noteiktas. Tātad mūsu valstī ir diezgan smags izpildāmo uzdevumu loks, ja cilvēks grib legalizēt šāda veida automašīnu. Piemēram, obligāti jānomaina priekšējie lukturi, jo tuvās gaismas zīmējums mums ir uz vienu pusi, proti, labais lukturis augstāk, bet kreisais zemāk. Ja būs angļu automašīna, būs otrādi – lukturi neapgaismos gājējus, bet ceļa vidu un traucēs redzamību pretī braucošajiem šoferīšiem. Šie lukturi ir jānomaina, un modernai mašīnai tas nav ne vienkāršs, ne lēts prieks, izmaksas var pārsniegt pat 1000 eiro.

Taču šis lēmums tika pieņemts ne jau tāpēc, ka mums ir liels pieprasījums pēc šādas atļaujas, bet gan tāpēc, ka atradās daži dullie, kas pasūdzējās Eiropā, ka mēs esam viena no retajām valstīm, kur tas nav atļauts.

Mans personīgais viedoklis: lai Dundagā cilvēks brauc no savas viensētas uz citu, no viena punkta uz otru, bet blīvā satiksmē gan var rasties problēmas – autovadītājam jābūt īpaši uzmanīgam. Viņš nevar tik droši un precīzi veikt apdzīšanas manevru kā tad, ja stūre ir kreisajā pusē, tāpat būtiski ir ieturēt lielāku distanci, tiesa, tikko autovadītājs intensīvākā satiksmē ieturēs drošāku distanci, kāds jau būs iespraucies pa vidu, un atkal būs jāsamazina ātrums.

Katrā ziņā cilvēkiem, kuri dzīvo blīvāk apdzīvotās vietās, es nerekomendētu braukt ar automašīnu, kurai stūre ir labajā pusē, un tas nav tikai ceļu satiksmes drošības jautājums.

Runājot par automašīnas izvēli un iegādi, gribētos aicināt latviešus beidzot pamosties un saprast, ka nav obligāti jāpērk relatīvi lētāks limuzīns, ja tepat, Latvijā, var iegādāties ar mazākiem gabarītiem un ne tik prestižas markas jaunu auto. Parasti cilvēki Anglijā iegādājas automašīnas ar pamatīgu nobraukumu, un šāds auto visu laiku draud ar palikšanu ceļa malā. Cilvēkiem, iegādājoties auto, vienkārši vajadzētu skatīties uz lētākām automašīnām, kurās varbūt nav milzīgu ekstru, bet uz tām var paļauties. Tas tomēr ir pats galvenais.

Atis Jansons, auto eksperts