Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: No personīgā arhīva

09.01.2019 Kitija Šmite: Kā garantēt drošību slēgtajās istabās?  (7)

Jaunā gada pirmajā nedēļas nogalē traģisks ugunsgrēks izcēlies Polijā, Košalinā, izklaides centra pagrabā, kurā bija ierīkota atrakcija "Escape Room" jeb slēgtā istaba. Nelaimē bojā gājušas piecas pusaudzes. Liepājā šādu izlaušanās spēli, kur, risinot atjautības uzdevumus, noteiktā laikā jāizkļūst no istabas, piedāvā trīs uzņēmumi. 

Polijas notikums, protams, ir traģisks. Arī mēs ar kolēģiem pārrunājām notikušo, taču esmu pārliecināta, ka pie mums tādām lietām nevajadzētu notikt, tas nav iespējams. Visi elektroniskie risinājumi ir pārdomāti tā, lai nekas nevarētu apdraudēt cilvēku. Mums slēgtajās istabās visu notiekošo uzrauga operators – ielaižam spēles dalībniekus slēgtajā istabā, un ārpusē nemitīgi ir cilvēks, kas ar uzstādītajām videokamerām vēro telpā notiekošo. Līdz ar to, ja rodas kādas problēmas – jo arī stresa situācijās cilvēki var dažādi reaģēt –, jebkurā brīdī varam, tā teikt, izglābt, kas glābjams. Bez uzraudzības ieslēgtie dalībnieki netiek atstāti nevienā brīdī, tā arī garantējam drošību.

Tāpat esam rūpīgi pārdomājuši, lai viss telpas iekārtojums būtu cilvēkam drošs un neviens sev pāri nevarētu nodarīt. Viss liekais pēc iespējas ir noņemts nost, lai dalībnieks nevarētu savainoties, nebūtu traumu draudi. Jebkurā gadījumā arī telpas durvis ir tādas, kuras krīzes situācijā var ar spēku izgāzt – tās nav noslēgtas tā, ka cilvēks vispār nevarētu tikt ārā, diezgan vienkārši tās būtu izlaužamas. Tāpēc uzskatu, ka no drošības viedokļa nekādiem draudiem nevajadzētu pastāvēt.

Kitija Šmite, Karostas cietuma gide