Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Egons Zīverts

18.05.2018 Administratore: "British Steel" ar mani nav kontaktējies  (10)

Konsorcijs, kurā ietilpst Lielbritānijas uzņēmumi "British Steel", "Greybull Capital" un Igaunijas uzņēmums "Baltic Metal Holding", paziņojis, ka tam ir interese atjaunot maksātnespējīgā AS "KVV Liepājas metalurgs" darbību. Tomēr ar uzņēmuma maksātnespējas administratori konsorcijs savus plānus joprojām neesot pārrunājis.

Šonedēļ intervijā aģentūrai LETA "Greybull Capital" partneris Daniels Goldsteins izteicies, ka amatpersonas patlaban šķietot ieinteresētākas sarunās ar konsorciju. "Viņi ir ieinteresēti tikties un runāt ar mums," sacījis D. Goldsteins. Taču nav skaidrs, par kurām amatpersonām ir runa.

"Ar mani šobrīd neviens šādas sarunas neveic. "British Steel" ar mani nav arī kontaktējies, līdz ar to es to nevaru komentēt," vakar "Kurzemes Vārdam" sacīja "KVV Liepājas metalurga" maksātnespējas administratore Vita Dika.

Arī "FeLM" valdes loceklis Jānis Rībens atturējās komentēt "Greybull Capital" partnera pausto. Viņš atzīmēja, ka maksātnespējas procesu vada administratore un, ja kaut kādas sarunas būtu, tad tikai ar administratori.

Intervijā ziņu aģentūrai D. Goldsteins klāstījis, ka konsorciju interesējot Liepājas rūpnīcas darbības atjaunošana, nevis aktīvu iegāde. Viņš vairākkārt uzsvēris, ka konsorcija nodomi attiecībā uz "Liepājas metalurga" darbības atjaunošanu ir ļoti nopietni.

Pieņemot, ka britu konsorcijam izdodas panākt vienošanos ar valsti par "Liepājas metalurga" iegādi, ražotnē laika gaitā tiktu veikti iespaidīgi ieguldījumi. "Mēs patlaban skatāmies uz dažādiem biznesa plāniem. Kā minimums, ražotnē būtu jāuzstāda jauna velmētava, lai būtu gan moderna elektriskā tēraudkausēšanas krāsns, gan moderna velmētava, tādējādi nodrošinot konkurētspēju. Minimālais ieguldījums jaunas velmētavas izveidē ir ap 52 miljoniem eiro, bet mēs pētām citas iespējas, lai varētu ražot produktus ar pēc iespējas augstāku pievienoto vērtību. Tas attiecīgi maksātu vairāk, taču, ja līdz ar to arī peļņas marža ir augstāka, tas atmaksātos," klāstījis Goldsteins.

Viņš arī paudis pārliecību, ka līdz laikam, kad uzņēmums varētu atsākt darboties, nebūtu problēmu ne ar izejmateriālu pieejamību, ne elektrības cenu. Turklāt ražotnes pircējs esot apņēmības pilns atgūt atpakaļ daļu bijušo "Metalurga" darbinieku un piesaistīt jaunus.

Taču, kamēr konsorcijs klāsta savus plānus, "Metalurga" mantas izpārdošana turpinās. Šonedēļ administratore izsludināja nākamās divas mantas izsoles, savukārt velmētavas ceha iekārtas savā īpašumā jau pārņēmis Austrijas uzņēmums "Smart Stahl GmbH", kas tās par 1,57 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 1,9 miljoniem eiro ar PVN nosolīja martā, apliecināja V. Dika.

Arī "FeLm" iepriekš paziņoja, ka publiskajā izsolē pārdod elektrotēraudkausēšanas krāsni.