Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Pēdējā plānveida pārbaude SIA "Kebway" ēstuvē "Pakistānas kebabs" Liepājā veikta 12. septembrī.
Foto: Egons Zīverts

19.09.2019 Arī Liepājas "Pakistānas kebabu" pārbauda regulāri  (46)

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Latvijā triju gadu laikā desmit reizes apturējis ar preču zīmi "Pakistānas kebabs" strādājošu uzņēmumu darbību. Lai arī Liepājas "Pakistānas kebabs" nav to skaitā, PVD šo ēstuvi ar pārbaudēm "apciemojot" bieži.

Liepājā "Pakistānas kebabs" darbojas kopš 2017. gada. PVD plānveida pārbaudēs tur konstatē pietiekami daudz neatbilstību, tāpēc notiek arī regulāras ārpuskārtas pārbaudes, informē PVD Dienvidkurzemes pārvaldes vadītājas vietniece Gita Riekstiņa.

Uzņēmuma pārstāvji ar PVD inspektoriem sadarbojoties, tomēr komunikācija esot diezgan sarežģīta.

"Pirmkārt, tā ir valodas barjera, otrkārt, uzņēmēju zināšanu līmenis un izpratne par higiēnas prasību ievērošanu. Jāatzīmē, ka Āfrikas un Āzijas valstu pilsoņiem salīdzinājumā ar Eiropas iedzīvotājiem izpratne par higiēnas prasībām atšķiras. Tāpat uzņēmējiem nav zināšanu par valsts likumiem un normatīvo aktu prasībām, par dokumentu apriti, ir grūtības tos aizpildīt," skaidro G. Riekstiņa.

PVD inspektori sadarbojas arī ar citām valsts pārvaldes iestādēm (Valsts ieņēmumu dienestu, Valsts darba inspekciju, Valsts robežsardzi), ja pārbaudes laikā tiek novērotas neatbilstības, kas nav PVD kompetencē.

Kopumā vērtējot situāciju Liepājas ēdināšanas iestādēs, PVD informē, ka, lai arī ir bijušas vairākas administratīvās lietvedības, pēdējā gada laikā nav apturēta darbība neviena ēstuvē, bet ir uzņēmumi, kas paši pārtraukuši darbu, nevarēdami izpildīt normatīvo aktu prasības.