Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: SEZ pārvalde

03.06.2019 Atjaunos Karostas molu un kuģu satiksmei atvērs Ziemeļu vārtus  (7)

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde 31.maijā noslēdza līgumu ar personu apvienību “TR” (SIA “Tilts” un SIA “RBG”) par būvdarbu veikšanu būvobjektā “Liepājas ostas Karostas molu atjaunošana un pasākumi ostas Ziemeļu vārtu atvēršanai kuģu satiksmei”.

Liepājas SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe informē, ka projekta mērķis ir uzlabot navigācijas drošības līmeni, kuģiem pārvietojoties Karostas kanālā un izmantojot ostas Ziemeļu vārtus. Tas paredz Karostas molu un to jaunu navigācijas zīmju uzstādīšanu. Tāpat ES Kohēzijas fonda projekta ietvaros plānots veikt nepieciešamos būvdarbus, lai atjaunotu Ziemeļu mola un Ziemeļu viļņlauža galvas jaunu navigācijas zīmju uzstādīšanai. Uz Dienvidu mola tiks uzstādīta Ziemeļu vārtu vadlīnijas gaismas zīme, lai ostas Ziemeļu vārtus (platums 220 m) atvērtu regulārai kuģu kustībai.

Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks infrastruktūras jautājumos Arnis Mazalis skaidro, ka Liepājas osta ir viena no retajām, kurās jau vēsturiski ir izbūvēti trīs vārti, diemžēl jau ilgāku laiku Ziemeļu vārtus kuģošanai nav iespējams izmantot diennakts tumšajā laikā, bet pieaugot kravu plūsmai Liepājas ostā un aktivizējoties saimnieciskajai darbībai Karostas kanālā ir svarīgi sakārtot un atvērt regulārai kuģošanai arī ostas Ziemeļu vārtus un sakārtot Karostas kanāla molus.

Būvdarbu izpildes termiņš ir 270 kalendārās dienas no brīža, kad būvatļaujā izdarīta atzīme par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi. Līguma summa ir 1 624 161,90 eiro, neskaitot PVN.

Personu apvienība “TR” atklātajā konkursā iesniedza ekonomiski pamatotu piedāvājumu, atbilstoši iepirkuma nolikumam ar zemāko cenu un tika atzīta par uzvarētāju.