Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Egons Zīverts

15.08.2019 "Blue Shock Race" noslēdzis vienošanos par 200 jaunu elektrokartingu piegādi ASV  (19)

Elektromobilitātes uzņēmums SIA "Blue Shock Race" (BSR) noslēdzis līgumu ar sadarbības partneri ASV "Entertainment karting" par pirmo jauno elektrokartingu izgatavošanu un piegādi līdz gada beigām ar plānu realizēt līdz 200 kartingiem gadā, aģentūru LETA informēja BSR dibinātājs un vadītājs Artis Daugins.

Pirmie paraugi jau drīz tiks piegādāti izklaides parkam Maiami, Floridā.

"ASV ir viens no lielākajiem tirgiem un vairākus gadus esam strādājuši, lai iekļūtu tajā. Līdzīgi kā uz Vidējiem Austrumiem, šobrīd lēnām sākam tajā pierādīt sevi un piegādāt mūsu partneriem pirmos testa kartingus. ASV ir interesants tirgus arī ar savu dažādo štatu politiku un citām niansēm, bet tas ir tas ko mums jāiemācās apgūt, ja vēlamies veidot globālu biznesu," sacīja Daugins

Šobrīd sadarbības partnerim "Entertainment Karting" tiek gatavoti jaunākie BSR19 nomas elektrokartingi, kuros ir ieguldīta liela daļa nesen realizētās "Fundwise" investīciju kampaņas iegūtie līdzekļi. Kopumā tika piesaistīti 212 000 eiro, un komandai pievienojās viens no Latvijas vadošajiem kartingu speciālistiem ar 38 gadu pieredzi Aigars Zviedris.

Pateicoties investoriem, ir izdevies veikt kartingu sertifikāciju, dažādas reģistrācijas gan Latvijā, gan Eiropā, gan sagatavoties reģistrācijai citām valstīm, informēja Daugins. Šobrīd tiek izstrādāta jaunākās paaudzes bateriju paka, kas ir 2,5 reizes ietilpīgāka (50 Ah) un divas reizes jaudīgāka par iepriekšējo modeli. Tā nodrošina nobraukumu līdz pat 30 minūtēm ar vienu uzlādi.

Daugins noorādīja, ka nomas elektrokartings BSR19 ir viens no vieglākajiem tirgū ar sporta kartinga dinamiku. "Blue Shock Race" komanda pie tā ir strādājusi trīs gadus. Pateicoties daudzu Latvijas kartingu ekspertu ieteikumiem un iesaistei, jaunie BSR19 kartingi tiek uzlaboti nepārtraukti. Ikdienā Latvijā tos lieto pašmāju elektrokartinga hallēs.

Par šo jauno kartingu ļoti atzinīgi izteikušās arī daudzas kartingu halles Eiropā, sacīja Daugins. Uzņēmums pēdējā pusgada laikā saņēmis gandrīz simts interesentu pieprasījumus un veicis vairāk divdesmit kartingu prezentācijas dažādās vietās Eiropā un Vidējos Austrumos. Kartingu izgatavošanā šobrīd tiek nodarbināti pieci cilvēki plus papildus ārpakalpojumu sniedzēji, kas veic daļēju komponenšu izgatavošanu.

"Esam optimizējuši sistēmu tā, ka varam strādāt no projekta uz projektu ātri, efektīvi un bez lieliem izdevumiem, toties spējot realizēt apjomīgus projektus, ja tas nepieciešams. Pamatā kartingi tiek izgatavoti Liepājā, sākot ar šķautnaini sarežģītajām virsbūvēm, beidzot ar bateriju korpusiem un citām komponentēm. Ko nevar izgatavot Latvijā, tas tiek paveikts citās Eiropas valstīs, kā piemēram Lietuva un Lielbritānija," sacīja Daugins.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Blue Shock Race" apgrozījums 2018.gadā bija 63 861 eiro. Uzņēmums 2018.gadā cieta zaudējumus 30 931 eiro apmērā. SIA "Blue Shock Race" dibināta 2014.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro.

"Blue Shock Race" īpašnieki ir Jānis Biezais (43,74%), Artis Daugins (38,21%), Valdis Vilcāns (5,52%), Aigars Zviedris (4,93%), Jānis Krastiņš (4,6%) un Igaunijas uzņēmums "Blue Shock Race Invest" (2,99%).