Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Uzņēmuma "RK Metāls" ēku konstrukciju inženieris Aigars Madžulis otrdien, 3.septembrī, saņēma būvindustrijas lielo balvu.
Foto: upb.lv

06.09.2019 Būvindustrijas "Pamatakmens" balvu saņem arī liepājnieks  (8)

Viens no šā gada būvindustrijas lielās balvas "Pamatakmens" saņēmējiem ir liepājnieks, koncerna "UPB" uzņēmuma "RK Metāls" ēku konstrukciju inženieris Aigars Madžulis. Balvas divpadsmit nozares profesionāļi saņēma otrdienas vakarā Rīgā.

"A. Madžulis ir viens no mūsu labākajiem metālinženieriem," "Kurzemes Vārdam" saka "UPB" pārstāve Ilze Rosicka. Inženieri balvai izvirzījis darba devējs.

A. Madžuļa pieredze projektēšanā ir astoņi gadi, un inženieris piedalījies vairāku nozīmīgu un komplicētu ēku radīšanā gan Latvijā, gan ārvalstīs. Nozīmīgākie A. Madžuļa projektētie objekti ir lidmašīnu "Boeing 747-8" angārs Baku Azerbaidžānā, izglītības iestāde "Campus Albano" un biroju ēka "Blenda" Zviedrijā, bet Liepājā – tenisa halle.

Par halli inženierim gandarījums, ka bijusi iespēja projektēt kaut ko, kas noderīgs savai pilsētai, arī varējis sekot līdzi būvniecības procesam – viņš pastāsta "Kurzemes Vārdam".

Savukārt viens no sarežģītākajiem uzdevumiem, kas ilgāk paliks atmiņā, bija projektēt lidmašīnu angāru Azerbaidžānai. Gan tādēļ, ka objektam netipiskas un sarežģītas formas, gan arī tādēļ, ka austrumu valstīs ir citādākas projektēšanas prasības un atšķirīga kultūra. Piemēram, bija jāņem vērā atšķirīgas vēja slodzes, zemestrīču iespējamība un citi atšķirīgi apstākļi.

Liepājā jaunais inženieris dzīvo devīto gadu. Uzņēmumā "UPB" nokļuvis, būdams studenta praksē. Iepaticies gan darbs, gan arī jaunā dzīvesvieta – Liepāja, nu jau sevi uzskata par liepājnieku. Šeit nodibināta ģimene, un pamazām no Rēzeknes viņš pārvilinājis šurp arī savu brāli.

Savukārt par balvu A. Madžulis saka – tā ir liels pagodinājums un motivēs turpmākajam darbam. Godalgā visiem divpadsmit laureātiem ir arī ceļojums uz Vīnes operu nākampavasar. "Grandiozi," teic laureāts.

Būvindustrijas lielo balvu ik gadus organizē Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar citām profesionālajām nevalstiskajām organizācijām.