Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: SEZ pārvalde

25.09.2019 Daļa no "Metalurga" teritorijas nonāk Liepājas SEZ īpašumā  (6)

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas vadība ar banku "Citadeli" šodien plāno parakstīt līgumu par bijušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" īpašuma iegādi, vakar apstiprināja "Citadeles" pārstāve Kristīne Mennika.

Lai arī pirms līguma parakstīšanas sīkāk par darījumu netika izpausts, "Kurzemes Vārds" rīcībā ir neoficiāla informācija, ka Liepājas SEZ no bankas iegādāsies metalurģijas rūpnīcas īpašumu aptuveni 60 hektāru platībā – zemi un ēkas ar mērķi veidot modernu industriālo parku.

Pagājušā gada augusta beigās Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Liepājas dome, SEZ pārvalde un Privatizācijas aģentūras meitaskompānija "FeLM" parakstīja nodomu protokolu par industriālā parka attīstību, lai nodrošinātu "Metalurga" vēsturiskās teritorijas efektīvu izmantošanu. Toreizējais ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens solīja arī valsts atbalstu investīciju piesaistei.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš vakar, atbildot uz "Kurzemes Vārds" jautājumu par valsts atbalstu šim projektam, pauda, ka pašvaldības proaktīva rīcība un iesaiste bijušā AS “Liepājas Metalurgs” teritorijas attīstībā ir apsveicama, pie nosacījuma, ja ir rūpīgi izstrādāts un reālistisks attīstības plāns. Ja projekts būs perspektīvs, tas varēšot pretendēt uz Eiropas Savienības fondu finansējuma atbalstu.