Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Egons Zīverts

28.09.2019 Ēdinātāji: Restorānu nedēļā visvairāk rezervāciju veiktas nedēļas nogalei  (19)

Šonedēļ Liepājā notiek Restorānu nedēļa, kurā divdesmit pieci dažādi ēdinātāji piedāvā nogaršot gardēžu cienīgas maltītes. Ēdināšanas uzņēmumu vadītāji atklāj, ka galdiņu rezervācija aktīvi noritējusi visu aizvadīto nedēļu un visvairāk rezervāciju ir veiktas tieši nedēļas nogalei. Tomēr brīvo vietu vēl ir, lai nodotos gastronomiskam piedzīvojumam.

"To, ka ir lielāka aktivitāte, noteikti jūtam," portālam liepajniekiem.lv apliecināja restorāna "Libava" vadītāja Agnete Zunde-Trankale. Cilvēkus interesējot, ko Liepājā ēdināšanas uzņēmumi piedāvājot. "Šādu pasākumu ir vērts un vajag rīkot, kā restorāna vadītāja noteikti atbalstu," sacīja A.Zunde-Trankale, bilstot, ka

Restorānu nedēļā daudziem restorāns "Libava" esot atklājums. "Jā, daļa liepājnieku nemaz nezina, ka šeit ir restorāns."

Uz jautājumu, vai Restorānu nedēļas ietvaros uz "Libavu" nāk vairāk liepājnieki, vai tomēr pilsētas viesi, A.Zundei-Trankalei esot grūti atbildēt. "Bet atpazīstu daudzus vietējos, tā kā liepājniekus tas arī noteikti interesē. Un tie, kas reiz ir pabijuši pie mums Restorānu nedēļā, iegriežas atkārtoti."

Nedēļas nogale esot vispieprasītākā. Sarunas laikā ar portālu liepajniekiem.lv, principā visi galdiņi jau esot rezervēti. "Restorānu nedēļa – tie ir savā ziņā svētki. Mēs cenšamies saviem viesiem piedāvāt ko īpašu.

Ēdienkarti veidojam tā, lai tā būtu interesanta, acīm baudāma un, kas ir galvenais, viesis labi paēdis,"

uzsvēra A.Zunde-Trankale. Par to, ko klientiem piedāvāt Restorānu nedēļā, šefpavāre Natālija Loginova gatavojusies laikus. Jau martā domāts, ko varētu un kādi produkti būs nepieciešami, lai gala rezultāts būtu labs, garšīgs un skaists, un cilvēki – apmierināti.

Pirmo gadu Restorānu nedēļā piedalās restorāns "Portus". Tā vadītājs un šefpavārs Jānis Ozols portālam liepajniekiem.lv pastāstīja, ka jūt cilvēku interesi, taču tāpēc, ka ir Restorānu nedēļa un klientu pieplūdums būtu stipri lielāks, viņš neteiktu. "Jā, kāds atnāk, taču ir arī cilvēki "no malas", kas izvēlas "parasto", ne Restorānu nedēļas piedāvāto ēdienkarti," sacīja J.Ozols.

Viņaprāt, šo pasākumu vajadzējis rīkot citā mēnesī, piemēram, oktobrī. "Liepāja ir tomēr tāda ģimeņu pilsēta, un septembrī lieli tēriņi bijuši tam, lai sagatavotu bērnus skolai un tamlīdzīgām lietām," viņš paskaidro. "Cilvēki vienkārši nespēj finansiāli atļauties ēst ārpus mājas un izbaudīt, piemēram, vairāk par vienu vai divām ēdināšanas vietām."

Taču Restorānu nedēļu kā tādu "Portus" vadītājs noteikti atbalsta, tikai jāpiedomā, kad to būtu labāk rīkot. "Portus" ir jauna ēdināšanas vieta, atvērta tikai kopš aprīļa. Lielākā problēma, gatavojoties Restorānu nedēļai, bijis ēdienkartes nodošanas termiņš – plānotais piedāvājums bijia jāpasaka jau jūnijā. "Ir grūti paredzēt, kādi produkti būs pieejami. Piemēram, baravikas var būt un var arī nebūt. Tāpēc izvēlējāmies pārbaudītas vērtības, to par ko bijām pārliecināti," ēdienkartes izvēli raksturoja J.Ozols.

"Viss liecina, ka tā bijusi gaidīta un šobrīd noteikti kļuvusi par populāru, stilīgu pasākumu,"

laikrakstam "Kurzemes Vārds" sacījis restorāna "Pastnieka māja" direktors Jānis Samoilovs. "Pirms laika stilā bija nopirkt kafiju papīra krūzē ar vāciņu un, turot to rokā, staigāt pa pilsētu. Šobrīd stilīgi ir apmeklēt Liepājas Restorāna nedēļu, par ko mēs, uzņēmumu vadītāji un saimnieki, protams, ļoti priecājamies."

J.Samoilovs, vaicāts, ko cilvēki vēlas restorānos, zināja nosaukt trīs lietas, kurām noteikti jābūt, lai cilvēks justos apmierināts: garšīgs ēdiens, patīkama atmosfēra un lieliska apkalpošana. Viņš norādīja uz to, ka "daļa mūsu sabiedrības ir ļoti nepacietīga, grib steigties". Tāpēc aicina cilvēkus nākt uz restorānu un baudīt, pavadīt laiku sarunās ar mīļoto, draugiem, biznesa partneriem.

Restorānu nedēļa Liepājā notiek jau trešo gadu. Restorānu un kafejnīcu piedāvājums sastāv no trīs ēdieniem – uzkodas, pamatēdiena un deserta.  Īpašā piedāvājuma cenas ir, sākot no 11 līdz 20 eiro.

Restorānu nedēļas ēdienkartes aplūkojamas šeit .