Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

17.06.2019 Iekost pa ceļam  (9)

Daudzviet pasaulē populārais ielas ēdiens jeb street food lēnām sāk iedzīvoties arī Liepājā, īpaši vasaras sezonā. Piedāvājums kļūst daudzveidīgāks, taču šajā nišā vēl ir kur izvērsties. "Šī ēdināšanas kultūra jāiekustina," pauž SIA "StreetFoodlv" īpašnieks Klāvs Grīnbergs.

Rīgā jau vairākus gadus rīko "Street Food festivālu", un arī Liepājā, Juliannas pagalmā, pagājušovasar notika pirmais ielu ēdiena vakars.

"Street food raksturīgas divas pazīmes – ēdiens tiek gatavots "uz ielas" visu acu priekšā ēdienu busiņos, teltīs, uz grila vai citām iekārtām. Otrā – ēdiens tiek pasniegts jau pilnībā gatavs, ēdams uzreiz un turpat. Vēl svarīgi, ka ielu ēdieni parasti ir lētāki, nekā restorānu piedāvātais, bet bieži vien izceļas ar oriģinālām pagatavošanas tehnikām, dažādām inovācijām un prasmi īsā laika posmā kvalitatīvi apkalpot lielu cilvēku skaitu," skaidrots Kalnciema kvartāla mājaslapā.

Vienā no vecākajām dzīvojamām ēkām Liepājā, Kungu ielā 6, vien dažas nedēļas darbojas ēstuve "Chick N Chill", kurā akcents likts uz dažādiem vistas ēdieniem. Lai arī klienti tos var baudīt uz vietas vai pasūtīt ar piegādi mājās, vairums kartona turziņas ar vistas gardumiem iegādājas līdzņemšanai, lai notiesātu to darbā, sēžot uz soliņa skvēriņā, parkā vai braucot zaļumos, pastāsta ēstuves saimnieks Mihails Tjurins.

"Ēstuve joprojām pakāpeniski tiek iekārtota, taču klienti jau mūs ir atraduši. Īpašs prieks ir par tiem, kas, atnākot pirmo reizi, atgriežas vēl un vēl," saka "Chick N Chill" saimnieks, jokojot, ka ēdiens garšo labāk, nekā viņš to protot pagatavot.

Koši sarkanā kioskā Jūrmalas parkā, pie veloceliņa līdzās glābšanas stacijai, saimnieko SIA "StreetFoodlv" īpašnieks Klāvs Grīnbergs un viņa dzīvesbiedre Sintija Štēra. Viņu piedāvātais produkts ir uz vietas ceptās vafeles, saldējums un saldējuma kokteiļi, kuru pievienotā vērtība ir dekorējumus. "Cilvēks ēd ar acīm," pasmejas Klāvs. "Šī mums ir otrā sezona. Šovasar piedāvājumu esam papildinājuši ar burbuļvafelēm ("Bubble Waffles")," viņš pastāsta.

Jaunu nišu savā jomā atradis Borovu ģimenes uzņēmums "Boroffish", piedāvājot to, kā Liepājai kā jūras pilsētai līdz šim ir pietrūcis, proti, karstas zivju un jūras produktu uzkodas gan baudīšanai uz vietas, gan līdzņemšanai.

Veikals kafejnīca šomēnes atvērta uzņēmuma "Kursa" bijušajā zivju veikaliņā. Aiz letes saimnieko un ēdienu gatavošanā iesaistījušies abi ģimenes uzņēmuma īpašnieki – Karīna un Viktors Borovi.

Zivis viņi iepērkot no piekrastes zvejniekiem, piedāvājot "to, kas Baltijas jūrā nozvejojams", – reņģes, stintes, brētliņas, grunduļus, mencas un butes fileju, kā arī jūras veltes – panētas garneles.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 17.jūnija numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!