Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs foto
Foto: 1188.lv

15.07.2019 Jāatsakās no skaidras naudas aprites  (15)

Autotransporta direkcijas veiktajās pārbaudēs šā gada pirmajā pusgadā AS "Liepājas autobusu parks" (LAP) autobusos pārkāpumi konstatēti aptuveni 10% gadījumu. Pērn šajā pašā periodā tie bija aptuveni 18% gadījumu. "Jāsecina, ka situācija ir uzlabojusies un pārkāpumu skaits ir samazinājies," informē Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lilita Pelčere.

Konkrētie pārkāpumi šogad saistās ar biļešu tirdzniecību, autobusa neapstāšanos pieturā, lai uzņemtu kontroli, un kustības saraksta neievērošanu. "Mēs strādājam ar cilvēkiem ikdienā, atgādinām par viņu pienākumiem, kontrolējam to izpildi. Tas ir process," situācijas uzlabošanos "Kurzemes Vārdam" komentē LAP valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns. Uz jautājumu, vai vēl ir iespējams samazināt šoferu pārkāpumu skaitu, viņš atbild, ka tad esot jāatsakās no skaidras naudas aprites. "Jūrmalas virzienā, kur bija vislielākais skaits pārkāpumu, bezskaidras naudas norēķini ir ieviesti, tur par biļeti var samaksāt ar karti. Kombinācijā ar kontroli un darbu ar cilvēkiem tas dod efektu, bet, lai pilnībā izskaustu [pārkāpumus], ir jāminimizē biļešu tirdzniecība par skaidru naudu pie vadītāja," atzīst uzņēmuma vadītājs.

LAP izpilddirektors Māris Ārbergs pērn novembrī "Kurzemes Vārdam" norādīja, ka iespēju nopirkt biļeti ar maksājumu karti maršrutā "Liepāja – Rīga" autobusu parks varētu izskatīt, vērtējot 2019. gada prioritātes. "Par to ir domāts," saka L. Krongorns, "bet tās visas ir izmaksas. Ja runā par Priekules un Aizputes lotēm, tur ir fiksēta kilometra cena. Apmaksas sistēma ir pietiekami komplicēta, pēc būtības bezskaidras naudas norēķinu ieviešana būtu uz uzņēmuma rēķina. Saskaņā ar līgumu LAP saņem samaksu par kilometru. Saņemtā biļešu nauda ir mūsu avanss."