Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

19.07.2019 Liepājā darbojas 5G tīkls  (23)

Šodien, 19.jūlijā, atklātais 5G tīkls ir pirmais solis uz to, lai Latviju veidotu kā pasaulē atpazīstamu viedvalsti, 5G tīkla atklāšanas pasākumā sacīja mobilo sakaru operatora "Latvijas mobilais telefons" (LMT) prezidents Juris Binde.

"5G tīkls ir būtiskākā attīstības komponente un šodien atklātais tīkls Liepājā ir pirmais solis, lai sāktu plašu tīklu izvēršanu, lai stiprinātu ātru datu pārsūtīšanu," teica Binde.

Viņš piebilda, ka runa nav tikai par ātrumu - 5G tīkls dos iespēju attīstīt virkni procesu, jo jaunais tīkls atbalstīs ne tikai ātru internetu, bet stiprinās arī industriālās vajadzības.

Valsts prezidents Egils Levits pauda lepnumu, ka, pateicoties LMT un tā sadarbībai ar pasaules mēroga kompānijām kā Somijas elektroierīču ražotāju "Nokia" un ASV mikroshēmu ražotāju "Intel", Latvija ir 5G attīstības avangardā. "Šo avangardu būtu labi censties ieviest arī mūsu sabiedrībā, politikā un citās jomās. Tas ir iespējams, jo 5G tīkla palaišana ir signāls Latvijai, kurā virzienā tai vajadzētu attīstīties," sacīja prezidents.

Viņš piebilda, ka vienlaikus ir jāraugās, lai augstās tehnoloģijas, kā arī mākslīgais intelekts, kalpotu cilvēkam un visai sabiedrībai. "Es aicinu visus izmantot jauno rīku, jo mums vajag to ne tikai attīstīt, bet arī lietot ikdienā. Es novēlu veiksmi LMT un citiem tehnoloģijas uzņēmumiem, lai palīdzētu attīstīt Latvijas sabiedrību tā, lai tā kļūtu par augsto tehnoloģiju zemi Eiropā un visā pasaulē," teica Levits.

Jau ziņots, ka piektdien LMT sāka 5G tīkla darbību Liepājā, savukārt pagājušajā gada septembrī Baltijas jūras reģiona "5G Techritory" foruma laikā Rīgā LMT pirmo reizi Latvijā demonstrēja testa 5G tīklu, kur datu pārraides ātrums sasniedz līdz par 1,4 gigabaitiem sekundē un reakcijas laiks - četras milisekundes