Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Publicitātes

23.04.2019 Liepāja raisa kruīza kompāniju interesi  (10)

No 9. līdz 11. aprīlim Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters piedalījās vienā no lielākajām kruīza kuģu nozares izstādēm "Seatrade Cruise Global 2019", kas notika Maiami ASV. Liepāja sevi tajā pozicionēja kā jaunu galamērķi Baltijas jūrā.

2018. gada augustā Liepājas SEZ iestājās Starptautiskajā kruīza līniju asociācijā (Cruise Lines International Association) ar mērķi nākotnē piesaistīt Liepājai kruīza kuģus. Izstāde ASV bija pirmais lielais kruīza nozares pasākums, kurā Liepāja piedalījās ar savu piedāvājumu. Maiami ir daudzu kruīza kompāniju biroju bāzes vieta, skaidro G. Ginters, kurš izstādē bija vienīgais pārstāvis no Liepājas, bet no Latvijas tajā ar savu stendu vēl piedalījās Rīgas brīvosta.

"Par Liepāju ir ļoti liela interese, un, iespējams, kruīza kuģi, kas ceļo pa Baltijas jūru, mūsu ostā piestās gan 2020., gan 2021., gan 2022. gadā," sacīja G. Ginters.

Viņš skaidroja, ka liela interese par Liepājas iekļaušanu maršrutā bijusi arī no kruīza kuģu aģentiem, kas darbojas Baltijas valstīs. "Īpaši no igauņiem. Viņus Liepāja interesē, jo atšķirībā no Rīgas tā atrodas izcilā vietā virzienā uz Pēterburgu vai no tās. Rīgas apciemojums kruīza kompānijām izmaksā dārgāk, jo jārēķinās, ka kuģošana pa Rīgas jūras līci līdz ostai prasa vismaz sešas stundas un tikpat ilgu laiku arī iziešanai no tās. Līdz ar to ir lielāks gan degvielas, gan laika patēriņš."

Kruīza kompāniju pārstāvji pauduši pozitīvas atsauksmes par to, ka Liepāja ir ļoti daudzpusīga pilsēta: no ostas nav tālu jābrauc līdz pludmalei, šeit ir daudzveidīga arhitektūra, militārais mantojums, ir iespēja apskatīt arī "Kuršu vikingu apmetni" Grobiņā utt.

Liepājā pēc vairāku gadu pārtraukuma kruīza kuģis piestāja pagājušā gada augustā, tas bija laineris "Saga Sapphira" ar 600 pasažieriem.