Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Egons Zīverts

10.10.2019 Liepājai "kapu tramvaja" naudas nebūs, to meklēs citur  (28)

Tā saukta "kapu tramvaja" naudu jeb izbeigtajam Rīgas Skanstes tramvaja projektam domātos Eiropas Savienības fondu līdzekļus valdība šonedēļ nolēmusi novirzīt elektrovilcienu iegādei, nevis Liepājas un Daugavpils tramvaja satiksmes attīstībai.

Iepriekš satiksmes ministrs Tālis Linkaits bija teicis, ka 10 miljonus eiro no "kapu tramvaja" līdzekļiem piešķirs Liepājai, lai tā varētu iegādāties papildus vairākus jaunus tramvaja vagonus un rekonstruēt vēl posmu vecā sliežu ceļa Lielajā ielā.

Turpretī tagad Liepājas un Daugavpils tramvaja infrastruktūras attīstības papildu projekti identificēti kā prioritārie projekti turpmākajās diskusijās par ES fondu finansējuma pārdales priekšlikumiem – otrdien pavēstīja Satiksmes ministrijas pārstāve Iveta Kancēna. Vai tas nozīmē, ka Liepājas tramvaja attīstības plāni atlikti uz nezināmu laiku?

Uz "Kurzemes Vārda" jautājumu I.  Kancēna atbildēja: "Satiksmes ministrija meklēs citus ES fondu finanšu avotus Liepājas un Daugavpils tramvaja infrastruktūrai. Runa varētu būt par šo ES plānošanas periodu."

Jau ziņots, ka pašvaldības SIA "Liepājas tramvajs" ir noslēgusi līgumu ar horvātu uzņēmumu "Končar" par sešu jaunu tramvaja vagonu ražošanu speciāli Liepājai – pirmais jaunais vagons mūsu pilsētā gaidāms 2020. gada rudenī. Šo vagonu iegāde nav apdraudēta.

Taču Liepājas tramvaja infrastruktūras attīstības papildu projekts paredz par 10 miljoniem eiro iegādāties vēl piecus jaunus vagonus un rekonstruēt vienu no pēdējiem vecajiem sliežu ceļiem – posmu Lielajā ielā no Universitātes līdz Peldu ielai.