Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs
Foto: Egons Zīverts

14.06.2019 "Liepājas RAS" iegūst ilgtspējas indeksa zelta novērtējumu

Ilgtspējas indeksa augstākajā - platīna kategorijā - šogad iekļuvuši 19 uzņēmumi, no kuriem deviņi ir jaunpienācēji, aģentūru LETA informēja Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtā.

Tostarp jaunpienācēji ir "Augstsprieguma tīkls", "Balta", "Baltic International Bank", "Coca-Cola HBC Latvia", "Grifs AG", "Latvijas autoceļu uzturētājs", "Sadales tīkls", "Schwenk Latvija" un starptautiskā lidosta "Rīga".

Šie deviņi uzņēmumi pievienojās tiem, kuri Ilgtspējas indeksa augstāko novērtējumu ieguvuši arī iepriekšējos gados - "Cēsu alus", "Latvenergo", "Latvijas dzelzceļš", "Latvijas loto", "Latvijas mobilais telefons", "Rimi Latvia", Rīgas Tehniskā universitāte, "SEB banka", "Swedbank", kā arī "Ventspils reiss".

"Ilgtspējas indeksā desmito gadu novērtējumu veica Latvijas atbildīgākie un drosmīgākie uzņēmēji, jo ir gatavi novērtēt savu sniegumu un atklāt trūkumus, bet vienlaicīgi - veikt uzlabojumus. Desmit gadu laikā ir attīstīts ne tikai pats novērtējums, bet arī būtiski augusi uzņēmēju izpratne par atbildīga principiem, ko apliecina augstais sniegums un lielais platīna līmeņa dalībnieku skaits. Ir laiks spert nākamo soli, tāpēc jau nākamgad eksperti vērtēs ne tikai procesus un risku vadības mehānismu, bet arī Latvijas uzņēmumu faktisko ietekmi uz cilvēkiem, vidi un ekonomiku," norādīja Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja un Ilgtspējas indeksa organizatore Dace Helmane.

Inovāciju līdera balvu saņēma Rīgas Tehniskā universitāte. Ilgtspējas čempiona titulu jeb balvu par straujāko progresu gada laikā ieguva "Valsts nekustamie īpašumi", Godīgas tirdzniecības balva tika pasniegta "Latvijas mobilajam telefonam", bet par Dzimumu līdztiesīgāko uzņēmumu tika atzīts "Ergo".

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) pasniedza Atzinības rakstu uzņēmumam "Balticovo" par ieguldījumu reģionā, savukārt nacionāla līmeņa sociālie partneri - Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība sveica Sociālā dialoga līderi - koncernu "Latvijas dzelzceļš", Ilgtspējas līderi - "Coca-Cola HBC Latvia" un Senioriem līdztiesīgāko uzņēmumu - "Cēsu alus".

"Ilgtspējas indeksa" zelta kategorijā šogad iekļuva 14 uzņēmumi - Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola "RISEBA", "Ergo Insurance SE" Latvijas filiāle, "Ergo Life Insurance SE" Latvijas filiāle, "IKEA Latvija", Latvijas Jūras administrācija, Latvijas Televīzija, "LDz Cargo", "LDz ritošā sastāva serviss", "Liepājas RAS", "Maxima Latvija", "Rīgas siltums", "Tele2", "Valsts nekustamie īpašumi" un "ZAAO".

Savukārt sudraba kategorijā šogad iekļuva 15 uzņēmumi - "AE Partner", "Attīstības finanšu institūcija "Altum"", "Bite Latvija", "Clean R", "Conexus Baltic Grid", "DPD Latvija", "FN Serviss", "LDz apsardze", "Paulig Coffee Latvia", "Scania Latvia", "Siguldas būvmeistars", Starptautiskā kosmetoloģijas koledža, Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca, Vidzemes slimnīca un "Wunder Latvia".

Bronzas kategorijā iekļuva septiņi uzņēmumi - "ATEA Global Services", "Gjensidige" Latvijas filiāle, "Balticovo", "Latvia Tours", "LDz loģistika", "PNB banka" un "Visma Enterprise".

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas balstīts uz starptautiski atzītu metodoloģiju, palīdzot Latvijas uzņēmumiem diagnosticēt un pilnveidot savas darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni.

Ilgtspējas indeksa vērtējumā tiek ņemti vērā uzņēmuma atbilstība pieciem kritērijiem - stratēģija, darba vide, tirgus attiecības, ārējā vide, attiecības ar sabiedrību, un tā novērtējuma skala ir iedalīta četros līmeņos - bronza, sudrabs, zelts un platīns.