Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: liepajniekiem.lv

14.05.2018 Mērķis ir lidot katru dienu  (6)

Aprīļa nogalē Liepājas lidosta piedalījās Eiropas aviācijas forumā "Routes Europe", kas notika Bilbao pilsētā Spānijā. Savukārt pagājušonedēļ tā savā pieredzē dalījās Rīgas Aviācijas forumā. Šajos pasākumos gūti jauni kontakti ar lidostām, lidsabiedrībām un potenciāliem investoriem, kurus ieinteresējis Speciālās ekonomiskās zonas piedāvājums. "Lidostu esam uzlikuši uz aviācijas kartes, uzsākot aktīvu sava piedāvājuma pārdošanu," pauž  SIA "Aviasabiedrība Liepāja" maršrutu attīstības direktors Gatis Ginters, kurš Liepājas lidostu pārstāvēja abos minētajos forumos.

"Forumā Bilbao interese par Liepājas lidostu bija no dažādām aviokompānijām, to skaitā "SAS", "Wizz Air", "Finnair" un citām. Ir gūti vērtīgi kontakti, ar kuriem jāturpina strādāt," norāda maršrutu attīstības direktors.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka turpinās sarunas arī ar nacionālo aviokompāniju "Air Baltic" par lidojumu skaita palielināšanu maršrutā Rīga – Liepāja. Šobrīd notiek trīs lidojumi nedēļā, taču Liepājas lidostas vēlme ir jau šogad panākt, lai reisi tiktu organizēti katru dienu, bet perspektīvā atvērt arī jaunus maršrutus.

G. Ginters atzīmēja, ka "Aviasabiedrības Liepāja" stratēģija paredz attīstīt ne tikai regulāros reisus, bet arī sadarbībā ar tūrisma aģentūrām un operatoriem piesaistīt čartera lidojumus. Tāpat lidosta iecerējusi attīstīt biznesa un vispārējās nozīmes aviāciju. "Tas ir virziens, uz kuru ejam," skaidroja G. Ginters.

Šim mērķim iecerēti vairāki infrastruktūras attīstības projekti – pasažieru termināla paplašināšana, aviācijas tehniskās apkopes centra, kā arī kravu un loģistikas centra izveide. Pie infrastruktūras projektiem atzīmējama arī iecerētā lidmašīnu angāru un mācību telpu būvniecība, izveidojot bāzi "Air Baltic" pilotu akadēmijai.