Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: liepajniekiem.lv

09.03.2018 "Metalurga" administrators zaudē sertifikātu  (12)

AS "KVV Liepājas metalurgs" maksātnespējas administratoram Guntaram Korim šomēnes ir izbeigta administratora sertifikāta darbība, uzzināja "Kurzemes Vārds". Tas nozīmē, ka uzņēmumam, visticamāk, būs jauns administrators.

G. Koris laikrakstam apstiprina, ka viņa sertifikāta darbība ir izbeigta, taču sīkākus komentārus pagaidām atsakās sniegt. Savukārt Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs skaidro, ka sertifikātu administrators zaudējis, jo nav nokārtojis maksātnespējas administratoru kvalifikācijas eksāmenu. "Nav tā, ka sertifikāts atņemts par kaut kādiem pārkāpumiem."

G. Koris savas pilnvaras "Metalurgā" saglabā, līdz tiesa būs iecēlusi jaunu maksātnespējas administratoru. PA vadītājs saka, ka uzņēmuma maksātnespējas procesa gaitu tas neietekmēšot. "Mēs īpaši neuztraucamies, jo tas jau nenozīmē, ka process sabrūk." Taujāts, kas notiks ar nesen izsludinātajām "KVV Liepājas metalurga" mantas izsolēm, viņš pauda, ka, iespējams, G. Koris tās pagūs novadīt līdz administratora nomaiņai.

Ar Maksātnespējas administrāciju "Kurzemes Vārdam" vakar neizdevās sazināties.

Īstenojot "Maksātnespējas likumā" noteikto administratoru profesijas reformu praksē, administratoru eksaminācija un kvalifikācijas kontrole ir nodota Maksātnespējas administrācijai, bet divu gadu laikā visiem pašreizējiem administratoriem ir pienākums nokārtot kvalifikācijas eksāmenu atbilstoši jaunajām prasībām, kas ietver arī nevainojamu reputāciju.
Turpmākie kvalifikācijas eksāmeni administratoriem jākārto reizi divos gados.

Administratora sertifikāta darbības izbeigšana, amata darbības apturēšana un atbrīvošana, atcelšana vai atstādināšana no amata neatbrīvo administratoru no atsevišķu pienākumu izpildes: iesāktu darbību pabeigšanas, dokumentu nodošanas jaunajam administratoram utt., lasāms Maksātnespējas administrācijas mājaslapā.