Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

28.01.2019 Nekādu fiktīvo laulību!  (33)

Lai informētu uzņēmējus par ārvalstnieku nodarbinātību, kā arī sniegtu informāciju ārvalstu pilsoņiem par nodarbinātību un biznesa uzsākšanas iespējām Latvijā, Informācijas centrs iebraucējiem (ICI) otrdien rīkoja Atvērto durvju dienu Liepājā.

Pasākumā, kas notika Latvijas Investīcijas un attīstības aģentūras (LIAA) Liepājas Biznesa inkubatora telpās, bija aicināti piedalīties darba devēji un ņēmēji, uzņēmumu pārstāvji, valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki un citi. Sanākušo bija daudz, viskuplākā skaitā ieradās Liepājā studējošie ārvalstnieki no Pakistānas un Indijas, kuri aktīvi iztaujāja biedrības "Patvērums Droša māja" un Informācijas centra iebraucējiem klientu konsultantu Alvi Šķenderu, galvenokārt interesējoties par nodarbinātību.

"Gribu brīdināt uzreiz – kamēr esat bakalaura studenti, jūs nedrīkstat pārreģistrēt savu uzturēšanās atļauju uz biznesa vai darba uzturēšanās atļauju. To, protams, var darīt, taču tad esošo mācību uzturēšanās atļauju anulēs, jums būs jāizbrauc no valsts un caur vēstniecību jākārto dokumenti jaunas atļaujas saņemšanai," skaidroja A. Šķenders. Tajā pašā laikā viņš informēja, ka šobrīd ārvalstu studenti Latvijā drīkst strādāt 20 stundas nedēļā, bet maģistrantūras pēdējā kursa studenti var strādāt pilnu laiku, proti, 40 stundas.

Ārvalstniekiem, kuru darbs Latvijā saistīts ar klientu apkalpošanu vai saskarsmi ar valsts iestādēm, ir jāzina latviešu valoda. Valsts valodas inspekcija to pārbauda, un pērn sodīti vairāki kebabu ēstuvēs strādājošie.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 27. janvāra numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!