Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Pagājušonedēļ graudi iekrauti kuģī "GH Rich Wall", kas kuģo ar Māršalu salu karogu, bet vēl šomēnes plānots pieņemt divus "handy size" klases kuģus, kas katrs no Liepājas aizvedīs aptuveni 50 tūkstošus tonnu graudu.
Foto: Liepājas SEZ

26.08.2019 No Liepājas uz Saūda Arābiju aizved aptuveni 60 tūkstošus tonnu graudu  (22)

Pagājušonedēļ Liepājas ostu atstāja nepilnus 200 metrus garais kravas kuģis "GH Rich Wall", kas uz Saūda Arābiju ved aptuveni 60 tūkstošus tonnu Latvijas kviešu. 

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārstāve Līga Ratniece-Kadeģe pavēstīja, ka daļu kravas iekrāva kompānija "Dan Store", daļu – "Liepaja Bulk Terminal Ltd". 

Viņa atzīmēja, ka tieši lauksaimniecības kravas ir lielākā kravu grupa Liepājas ostā, 2018. gadā tās veidoja 40 procentus no visām kravām. 2018./2019. gada graudu sezonā (no pagājušā gada augusta līdz šā gada augustam) Liepājas ostā pārkrauti 2,6 miljoni tonnu graudu un citu labības produktu. 

Ostas uzņēmēji norāda, ka katra graudu sezona ir citādāka, jo atšķiras ražas, ko vistiešāk ietekmē laikapstākļi. Šogad Latvijā īpaši laba raža bijusi Kurzemē.  

Jau rakstījām, ka šogad  graudu sezona ostā sākās agrāk nekā citus gadus, pirmie graudi uzņēmuma "Liepaja Bulk Terminal Ltd" noliktavās ievesti jau jūlija otrajā pusē, bet augusta pirmajās dienās Brīvostas ielā sāka veidoties gara kravas automašīnu kolonna. 

"Dan Store" pārstāve Evita Dambe pauž, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šovasar ostā vairāk kravu piegādāts ar autotransportu, kas izskaidrojams ar nepietiekamo graudu vagonu skaitu ražas novākšanas laikā.