Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

"Vēlamies, lai sabiedrība sarosītos un lai iesaistās arī Liepājas domes vadība. Jā, tas ir privāts uzņēmus, tomēr pašvaldības vadībai ir jāseko līdzi tam, kas notiek pilsētā," pauž Valērijs Kuzņecovs (pirmais no labās).
Foto: Egons Zīverts

16.05.2018 Piekto mēnesi bez algas  (36)

Tikai vakar daļai finansiālās problēmās iestigušās AS "Tosmares kuģubūvētava" strādnieku izmaksāta puse no algas par darbu decembrī. Šogad četros mēnešos nopelnīto viņi nav saņēmuši, un nav zināms, kad tas notiks un vai vispār notiks. Strādnieki ir izmisuši un aicina pilsētas vadību pievērsties šai problēmai.

"Naudas nav!" – kārtējo reizi uzklausot šādu atbildi no uzņēmuma vadības, strādnieki vakar nolēmuši sākt tādu kā sēdošo streiku: uz darbu nākt, bet nestrādāt, līdz būs izmaksāta nopelnītā nauda. Tāpat kuģubūvētavas darbinieki vēlas ar "Kurzemes Vārda" starpniecību pievērst sabiedrības uzmanību tam, cik sociāli neaizsargāti viņi ir.

Pie "Tosmares" vārtiem vakar mūs sagaidīja aptuveni 20 strādnieku no dažādiem uzņēmuma cehiem – gan vīrieši, gan sievietes. Runasvīra pienākumus un kolektīva interešu aizstāvību uzņēmās viens no viņiem – Valērijs Kuzņecovs. "Problēma ir nopietna, algu mums nemaksā faktiski no decembra. Marta sākumā samaksāja pusi atalgojuma par decembri, un tikai šodien ieskaitīja otru pusi. Un tas ir viss," viņš pastāsta. "Bet ne visiem – daļa nodarbināto šodien neko nav saņēmuši," precizē kāds cits. Strādniekiem, kuriem pienākas ikgadējā atpūta, netiek izmaksāta arī atvaļinājuma nauda.

Aprīļa beigās strādnieki pie A. Vaļuma vērsušies ar kolektīvu vēstuli, jautājot, kas viņus sagaida, ko viņiem darīt. Priekšnieks solījis divu dienu laikā jautājumu atrisināt. Taču arī pēc maija svētkiem alga nav izmaksāta.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 16. maija numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!