Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Liepājas pašvaldība

07.03.2019 Rūpniecības apjomi turpina augt  (6)

2018. gadā Liepājā turpinājis pieaugt gan saražotās, gan realizētās rūpniecības produkcijas apjoms, veidojot 3,9% no Latvijas kopapjoma – liecina jaunākā apkopotā statistika.

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde informē, ka kopumā apstrādes rūpniecības produkcija Liepājā saražota 282,4 miljonu eiro apmērā un realizēta 287 miljonu eiro apmērā.

Salīdzinot ar 2017. gadu, rūpniecības produkcijas izlaides apjoms palielinājies par 4,2% jeb par 11,3 miljoniem eiro. Arī realizētās rūpniecības produkcijas apjoms palielinājies par 7,1 miljoniem eiro jeb par 2,5%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Saražotā produkcija gan eksportēta, gan realizēta vietējā tirgū. Eksportētās rūpniecības produkcijas īpatsvars Liepājā 2018. gadā bija 78% jeb 222,5 miljoni eiro. Savukārt vietējā tirgū realizētas preces par 64,5 miljoniem eiro.

Rūpniecības produkcijas apjoma tendence 2018. gadā Liepājā bija augoša, bet lēnāka nekā pirms gada. Tomēr gada griezumā rūpniecības nozare bijusi stabila. Prognozēts, ka 2019. gadā rūpniecības apjoma pieaugums saglabāsies iepriekšējā gada līmenī. Tomēr Latvijas un Liepājas ekonomiku galvenokārt var ietekmēt ārējie faktori, piemēram, notikumi saistībā ar “Brexit” procesu, kā arī jau 2018. gadā aktualizētais darbaspēka trūkums.