Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

17.04.2019 Sāks dzelzceļa sliežu posma izbūvi pāri Oskara Kalpaka ielai  (22)

Liepājā nākamnedēļ sāks dzelzceļa sliežu posma izbūvi pāri Oskara Kalpaka ielai, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes pārstāve Līga Ratniece-Kadeģe.

Viņa arī pavēstīja, ka, ņemot vērā attiecīgos būvdarbus, no 23. līdz 27.aprīlim nakts stundās no pusnakts 00.05 līdz 5.30 autotransportam būs slēgta dzelzceļa pārbrauktuve Oskara Kalpaka ielā, tāpēc autotransporta plūsma nakts stundās tiks organizēta pa apbraucamo ceļu caur Liepājas ostas teritoriju atbilstoši ceļa zīmēm.

Liepājas SEZ pārvaldes dzelzceļa būvinženieris Viesturs Romanovs atzīst, ka satiksme arī nakts stundās ir visai intensīva un, atbilstoši uzstādītajām ceļa zīmēm, tiek novirzīta pa apbraucamo ceļu cauri Liepājas ostas teritorijai. “Braucot no Laumas mikrorajona puses jāpagriežas, atbilstoši uzstādītajām ceļa zīmēm, pa labi uz Sliežu ielu, bet braucot no centra pirms pārbrauktuves jāpagriežas pa kreisi uz Atslēdznieku ielu un jāseko norādēm.

Ratniece-Kadeģe minēja, ka ceļa posms būs slēgts, lai turpinātu īstenot Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes attīstības projektu "Liepājas ostas sauszemes pievadceļu attīstība". Norādītajos laikos tiks izbūvēts dzelzceļa sliežu posms pāri Oskara Kalpaka ielai, kā arī papildus dzelzceļa posms starp Liepājas ostu un Liepājas dzelzceļa staciju ar mērķi uzlabot dzelzceļa sastāvu manevrēšanas ātrumu un drošību starp ostu un staciju.

Ratniece-Kadeģe norādīja, ka dzelzceļa infrastruktūras izbūves darbus veiks SIA "Fima" sadarbībā ar apakšuzņēmējiem SIA "Thales Latvija" un SIA "RKF "Transceltnieks ".

Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks infrastruktūras jautājumos Arnis Mazalis uzsver, ka tas ir labākais risinājums, kā izbūvēt dzelzceļa posmu pāri O.Kalpaka ielai, aktīvajā dienas daļā netraucējot autotransporta plūsmai un aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un rēķināties ar ilgāku laiku posmu, lai nokļūtu no pilsētas centra uz Laumas mikrorajonu un otrādi.

Projekta "Liepājas ostas sauszemes pievadceļu attīstība" mērķis ir novērst problemātisko punktu radītos ierobežojumus Eiropas transporta tīkla infrastruktūras darbībā, realizējot Liepājas ostas sauszemes pievadceļu attīstības pasākumus. Dzelzceļa pievadceļa būvniecības darbu laikā notiks papildus savienojuma izbūve starp Liepājas ostas Rietumu parku un Liepājas staciju.

Līgumu ar kompāniju "Fima", kas iesniedza saimnieciski izdevīgāko un ekonomiski pamatotāko piedāvājumu ar zemāko cenu, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde noslēdza 2018.gada 14.septembrī. Darbi saskaņā ar līgumu jāveic 270 dienu laikā. Līguma summa ir 2 495 646,21 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Kopumā līdz 2019.gada beigām projekta "Liepājas ostas sauszemes pievadceļu attīstība" laikā plānots izbūvēt un rekonstruēt sliežu ceļus 2632 metru garumā, tostarp 1815 metri būs jaunbūvējami sliežu ceļi, bet 817 metri tiks pārbūvēti.