Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Ģirts Gertsons

05.10.2017 “Summer Sound” nākamgad plāno lēcienu laikā un telpā, prasa lielāku atbalstu  (31)

Šodien, 5.oktobrī, uz Liepājas pilsētas domes Attīstības komitejas sēdi bija ieradušies festivāla “Summer Sound” pārstāvji, kuri atskaitījās par paveikto un vienlaikus, prezentējot ieceres nākotnei, prasīja līdzfinansējumu, portāls uzzināja Attīstības komitejas sēdē.

Festivāla “Summer Sound” organizatoru pārstāve Linda Zajarska deputātiem uzsvēra, ka festivāls, kas noticis jau septiņus gadus un ik gadu pulcē ap 20 tūkstošiem apmeklētāju, līdzdarbojas Liepājas kultūras dzīves bagātināšanā.

Viņa klāstīja, ka nākamajā gadā, kad notiks jau astotais festivāls, organizatori iecerējuši pasākumu “izlaist” ārpus festivāla teritorijas: “Paredzam apmeklētāju pieaugumu, jo festivāls ieguvis atpazīstamību. Tā kā pasākumu ir daudz, domājam par ko īpašu. Un uzskatām, ka vislabākā reklāma ir paši apmeklētāji, tādēļ, organizējot nākamo festivālu, iesim soli tālāk un iesaistīsim apmeklētājus festivāla rīkošanā. Tad festivāls būs tieši tāds, kādu paši apmeklētāji to vēlas.”

Pēc viņas teiktā cilvēkus plānots iesaistīt, festivāla norises laikā un pirms tā arī citviet pilsētā rīkojot dažādus ar mūziku, dzeju u.c. saistītus pasākumus: “Gribam festivālu redzēt nevis kā vienu notikumu, bet pārvērst to par platformu, kur dažādi radoši izpausties.”

Izmaiņas paredzētas arī festivāla norises laikā – 2018.gadā festivāls “Summer Sound” paredzēts 3.un 4.augustā.

Līdz ar to, ka festivālu paredzēts paplašināt, tā organizatori Liepājas pilsētas pašvaldībai prasa arī lielāku finansiālo atbalstu.

Kā portālam atzina Linda Zajarska, 2017.gadā Liepājas pilsētas pašvaldības finansiālais atbalsts bija 70 000 eiro apmērā: “Vēl precīzi nevaram pateikt, cik lielu atbalstu vajadzētu, vēl tiek veikti aprēķini, bet vairāk.”

Deputāti nebija iepriecināti par šo prasību un pauda skepsi par festivāla izaugsmi. Piemēram, Jānis Vilnītis aicināja izstrādāt detalizētu plānu, kā organizatori plāno piesaistīt Lietuvas publiku. Un rosināja ņemt vērā, ka tieši tajā pašā laikā – 3. un 4.augustā – nākamgad Liepājā norisināsies pasaules čempionāts vindsērfingā.

Savukārt Ģirts Kronbergs norādīja, ka festivāla “Summer Sound” rīkotāji vieni prasa no Liepājas pilsētas pašvaldības tikpat lielu līdzfinansējumu, cik vairāku citu pasākumu rīkotāji kopā. Un pauda aizdomas: “Tā kā neredzu to izaugsmi.”

Bet opozīcijas deputāte Ludmila Rjazanova rosināja festivāla norises vietu no centra pludmales pārcelt uz Klaipēdas ielas galu, kur nākamgad paredzēts atvērt kempingu.

Gala iznākums bija tāds, ka deputāti jautājumu par šī pasākuma atbalstīšanu finansiāli atstāja atvērtu.