Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Liepājas pašvaldība

23.11.2018 Turpina pieaugt rūpniecības produkcijas apjomi  (15)

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos Liepājā apstrādes rūpniecības produkcija saražota 206,7 miljonu eiro apmērā, kas ir par 3,2% jeb 6,3 miljoniem eiro vairāk nekā pērn, informē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Kopējā Liepājā saražotā un realizētā produkcija gada pirmajos deviņos mēnešos veido 3,8% no Latvijas kopapjoma.

Salīdzinot ar 2017. gada deviņu mēnešu periodu, par 5,2 miljoniem eiro jeb par 2,5% palielinājies arī realizētās rūpniecības produkcijas apjoms. 2018. gada pirmajos deviņos mēnešos realizētās produkcijas apjoms bija 212 miljoni eiro.

Saražotā produkcija gan eksportēta, gan realizēta vietējā tirgū. Eksportam realizētas preces par 161,7 miljoniem eiro, kas ir par 3,6 miljoniem eiro jeb par 2,3% vairāk nekā pērn. Savukārt vietējā tirgū realizētas preces par 50,3 miljoniem eiro, kas ir par 1,6 miljoniem eiro jeb par 3,2% vairāk nekā 2017. gadā.

Rūpniecības produkcijas apjoma tendence šā gada deviņos mēnešos Liepājā ir augoša, bet lēnāka nekā pirms gada. Tomēr gada griezumā pilsētas rūpniecība ir stabila, ko sekmē vairāki stabili eksportspējīgi mašīnbūves uzņēmumi Liepājā, radot labvēlīgus priekšnoteikumus tālākai mašīnbūves nozares attīstībai pilsētā.

Kopējo rūpniecības nozari Liepājā ir ietekmējis eksports un situācija pasaules ekonomikā. Novērots, ka pēdējos mēnešos rūpniecības pieauguma tempi piebremzējas arī Lietuvā un Igaunijā, kā arī citviet Eiropā.