Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Ģirts Gertsons

15.04.2019 Deg kūla, meža zemsedze, sodrēji un vadi

Sestdien, 13.aprīlī, pulksten 15.42 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Priekules pagastu, kur dega meža zemsedze 2 hektāru platībā, informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše: “Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās Valsts mežu dienesta (VMD) darbinieki un pulksten 17.20 ugunsgrēks tika likvidēts.”

Brīvdienās kopumā Kurzemes reģionā ugunsdzēsēji glābēji saņēma 14 izsaukumus, kuros dega pērnā gada kūla.  

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina iedzīvotājus nededzināt kūlu un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt VUGD uz tālruni 112.

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēju glābēju palīdzība divas reizes vēl bija nepieciešama   Daugavas ielā Liepājā, kur uz plīts bija piededzis ēdiens, Bārtas ielā Dubeņos un Aizputes novada Lažas pagastā, kur dūmvados dega sodrēji un Atmodas bulvārī Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā dega elektrības vadi.

Kopumā aizvadītajās brīvdienās VUGD Kurzemes reģiona brigāde saņēma 36 izsaukumus – 26 uz ugunsgrēku dzēšanu un septiņus uz glābšanas darbiem, bet trīs izsaukumi bija maldinājumi.

Savukārt visā Latvijā aizvadītajās diennaktīs VUGD saņēma 327 izsaukumus – 281 uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem, bet 25 izsaukumi bija maldinoši.