Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Ruslans Šuļga

08.06.2019 Kriminālprocesu par šokējoša nosaukuma došanu WiFi tīklam nesāks  (20)

Šā gada marta otrajā pusē pie Liepājas Līvupes pamatskolas-attīstības centra K.Ūliha ielā bija izveidots bezvadu interneta pieslēguma punkts ar šokējošu nosaukumu “Mēs bērnus izvarojam!”

Par to liepājniece Sanita bija ziņojusi raidījumam “Bez Tabu”: “Apmeklēju semināru skolotājiem Līvupes pamatskolā. Mēģināju pieslēgties Wi-Fi tīklam. Vienīgais tīkls bez paroles bija ar nosaukumu – Mēs bērnus izvarojam! Šausmas! Šo tīklu noteikti lieto arī skolas bērni.”

Izglītības iestādē raidījumam noliedza, ka skola to būtu izveidojusi. Skolas direktora pienākumu izpildītāja Sarmīte Sidorova raidījumam pauda pārsteigumu par šādu kibergadījumu.

IT eksperts Kristaps Skutelis norādīja, ka gadījumā, ja šis bezvadu tīkls ir bez paroles, tad ar atbilstošām zināšanām iespējams tam pieslēgties un arī nomainīt nosaukumu. Speciālists arī pieļāva, ka interneta pieslēguma īpašnieks nemaz pat nenojauš par bezvadu interneta tīkla kliedzošā nosaukuma eksistenci.

Par situāciju tika ziņots Valsts policijai, kura uzsāka skaidrot IP adresi, no kuras izveidots Wi-Fi tīkls ar šokējošo nosaukumu.

4.aprīlī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova, jautāta, vai policijai izdevies noskaidrot IP adresi un vai vainīgais tiks saukts pie atbildības, atzina, ka policija turpina darbu pie šīs lietas šķetināšanas.

Pēc divu mēnešu izmeklēšanas policija nonāca pie tāda paša secinājuma kā IT eksperts. Proti, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pieņēmušas lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, 3.jūnijā atzina policijas pārstāve: “Jo nav noticis noziedzīgs nodarījums.”

“Šis bezvadu tīkls bija brīvi pieejams, tam netika uzlikta parole, līdz ar to ikviens varēja pieslēgties un veikt izmaiņas tīkla nosaukumā, kas, visticamāk, šajā gadījumā arī ir noticis,” viņa skaidro.

Lai nepieļautu šādu gadījumu atkārtošanos, policija aicina iedzīvotājus uzlikt paroli saviem bezvadu tīkliem.