Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

06.11.2019 Motociklists, kurš no policistiem bēga ar 216 km/h, saukts pie atbildības  (17)

Motociklists, kuram septembrī ceļu policisti dzinās pakaļ no Liepājas līdz Grobiņai, saukts pie atbildības. Viņam jāmaksā ne tikai naudas sods, bet arī jāizcieš administratīvais arests un jāstrādā piespiedu darbs.

Jau rakstījām, ka 11.septembrī ap pulksten 22.45 Liepājā, Brīvības ielā, Valsts policijas trafarētā automašīna fiksējusi motociklu "Kawasaki", kura vadītājs, ignorējot luksofora sarkano aizliedzošo signālu, šķērsoja krustojumu ar ātrumu 88 kilometri stundā vietā, kur atļauts pārvietoties ar 50 kilometriem stundā.

Policisti, izmantojot dienesta transportlīdzekļa speciālās skaņas un gaismas signāla bākugunis, kā arī skaļruni, vairākkārt izteikuši prasību apturēt transportlīdzekli, taču vadītājs policijas darbinieku likumīgās prasības ignorējis un uzsācis bēgšanu pa Zemnieku ielu Grobiņas virzienā.

Bēgošā motocikla ātrums sasniedzis līdz pat 216 kilometriem stundā.

Vadītājs apturēts Grobiņā pie ceļa nomales labajā pusē. Pie stūres bija sēdies 1993. gadā dzimis vīrietis, bet tā pasažieris bijis 1991. gadā dzimis vīrietis.

Pārbaudes laikā konstatēts, ka motocikla vadītājam nav likuma noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, kā arī viņš transportlīdzekli vadījis, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē. Vīrieša izelpā konstatētas 0,89 promiles alkohola.

Saistībā ar notikušo motociklists šoruden divas reizes stājies Kurzemes rajona tiesas priekšā. Pirmoreiz septembra nogalē, kad izskatīta krimināllieta apsūdzībā par motocikla vadīšanu bez tiesībām un alkohola ietekmē.

Tiesa viņam piespriedusi piespiedu darbu uz 120 stundām, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz vienu gadu.

Spriedums stājies spēkā oktobra sākumā, liecina Latvijas tiesu datubāzē publicētā informācija.

Savukārt 8.oktobrī Kurzemes rajona tiesa vīrieti saukusi pie administratīvās atbildības par nepakļaušanos vairākkārtējām policijas prasībām apturēt motociklu.

Vīrietis tiesā vainu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā atzinis pilnībā un izdarīto nožēlojis. Viņš arī paskaidrojis, ka bēgšanu pārtraucis, jo uz motocikla bijis pasažieris.

Tiesas spriedumā lasāms, ka vīrietis iepriekš administratīvi sodīts sešas reizes, pēdējoreiz pirms diviem gadiem.

Tiesa lēmusi viņu sodīt ar administratīvo arestu uz 13 diennaktīm, 1200 eiro naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz četriem gadiem (tā kā viņam iepriekš nebija transportlīdzekļa vadītāja tiesības, tās viņš nevarēs iegūt vēl četrus gadus). Arī šis spriedums oktobra nogalē jau stājies spēkā.

Vēl 160 eiro sodu motociklistam piemērojusi policija par atļautā ātruma pārsniegšanu, pavēstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.