Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs foto
Foto: Egons Zīverts

14.02.2019 Novados pārdevēji grēko ar dzērienu tirgošanu nepilngadīgajiem

Trešdien, 13.februārī, ēnu dienā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes ēnas piedalījās kontrolpirkumu veikšanā Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā, pastāstīja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

“Ar vecāku rakstveida piekrišanu skolēni piedalījās profilaktiskā pasākumā ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot enerģijas dzērienus nepilngadīgajām personām,” viņa klāsta: “Kopumā no četrām tirdzniecības vietām Grobiņas un Priekules novados pārkāpumi tika konstatēti vienā vietā.”

Veikalā Priekules novadā pārdevēja nepilngadīgai personai pārdeva enerģijas dzērienu. Pirms dzēriena pārdošanas, viņa gan pajautājusi jaunietei personu apliecinošu dokumentu, ko jauniete arī uzrādīja. Pasē redzams, ka meitene ir dzimusi 2003.gadā, taču pārdevēja tomēr viņai pārdevusi enerģijas dzērienu.

Šobrīd Valsts policijā par notikušo ir uzsākta administratīvā lietvedība.

“Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro,” skaidro policijas pārstāve.

Un turpina: “Vēlamies atgādināt, ka pārdevējiem un veikala vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis. Aicinām pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga.”

Un uzsver: “Šādas pārbaudes tika rīkotas iepriekš un tiks rīkotas arī turpmāk.”