Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

12.10.2017 Papildināts (ar video) – Pazudušo opīti izmeklējas velti; tuvinieki sāk zaudēt cerības  (2)

11.oktobrī, turpinājās 8.oktobrī no savas dzīvesvietas Liepājā, K.Ukstiņa ielā, izgājušā sirmgalvja - 1937.gadā dzimušā Anatolija Danilova – meklēšana, pārliecinājās portāls.

Šodien vēlreiz tika pārmeklēts rajons no Melnupītes līdz Ziemeļu molam. Jo, pateicoties videoierakstam, precīzi zināms, ka sirmgalvis ar autobusu uz Šķēdes pusi brauca 8.oktobrī no rīta.

Turklāt, kā portālam šorīt pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieka vietnieks Andris Ronkausks, 8.oktobra pievakarē ap sešiem  sirmgalvi mežā sēņojam sastapis kāds viņa paziņa, kurš arī bijis sēņot. Tad gan sirmgalvim spaiņa vairs neesot bijis.

Šodien pulksten 11 vēja ģeneratora pakājē pie Ziemeļu fortiem, spītējot dubļiem un lietum, pulcējās aptuveni 100 meklētāju. Plecu pie pleca dzīvā ķēdē stājās karavīri, zemessargi, policisti un brīvprātīgie meklētāji. Arī pazudušā sirmgalvja radinieki.

Turklāt, kā uzzināja portāls, pazudušo sirmgalvi meklēja ne vien Liepājas policisti, palīgā kolēģiem ieradušies arī policijas darbinieki no Talsiem, Saldus un Ventspils.

Kā portālam atzina talsinieki, arī viņiem šoruden bijuši vairāki gadījumi, kad nācies meklēt apmaldījušos sēņotājus. “Taču visos gadījumos cilvēkus sveikus un veselus izdevās atrast. Liepājas pusē šis ir smags gads,” tā viens no talsiniekiem.

Sastājušies ķēdē nepilnu 2 metru attālumā cits no cita, meklētāji soli pa solim virzījās pa meža masīvu starp jūru un lielceļu uz Ziemeļu mola pusi. Uzmanība tika pievērsta ik sīkumam – krūmiem, bedrēm, paseklajam dīķītim, kā arī militārajām būvēm šajā rajonā.

Kā portālam atzina A.Ronkausks, uz rajonu, kur meklētāji 9.oktobra vakarā meža pļaviņā uz jūras pusi no 14.novembra bulvāra un Viestura ielas krustojuma atrada vīrieša mantas – spaini ar sēnēm un nazi tajā, šodien tika aizvesta pazudušā dzīvesbiedre: “Kundze apstiprināja, ka spainis un nazis ir tie paši, ar ko vīrs izgājis no mājām 8.oktobra rītā. Sarunā tāpat uzzināju, ka abi dzīvesbiedri bijuši aktīvi sēņotāji. Sieviete sestdien neesot gribējusi doties sēnēs, centusies atrunāt arī vīru. Taču viņš devies viens.”

“Dzīvesbiedre mums varētu parādīt, kur bijušas abu iecienītākās sēņu vietas, kur, iespējams, mīļākās vietas atelpai,” cerēja A.Rankausks: “Tas varētu palīdzēt meklēšanā.” Diemžēl cerības nepiepildījās, neko vērtīgu sieviete pastāstīt nevarēja.

Arī pazudušā sirmgalvja dēls Aleksejs portālam pastāstīja, ka, neskatoties uz to, ka tēvam ir jau pilni 80 gadi, viņš joprojām ir kaislīgs sēņotājs.

Tajā pašā laikā dēls atzina, ka tēvam jau iepriekš bijušas problēmas ar atmiņu: “Nav tā, ka viņš neorientējas laikā un telpā, taču bijušas reizes, kad kaut ko aizmirst. Tas sākās pēc tam, kad viņš pārcieta mikroinfarktu. Taču vienmēr ir atgriezies mājās.”

Dēls lēš, ka šoreiz bijusi tieši tāda reize: “Spainis ar sēnēm un nazis tajā bija nolikts tā, lai to savāktu. Iespējams, pagājis no mantām nostāk, tēvs par tām aizmirsa un devās tālāk.” Jautāts, vai nav kāda vieta, kas pazudušajam varētu būt svarīga un uz kurieni viņš varētu būt devies, dēls atzina, ka tas var būt jebkur.

Un neslēpa, ka tēvu nu jau vairs īsti necer atrast dzīvu: “Nemitīgi līst, laiks kļūst aizvien aukstāks... Taču brīnumi notiek!”

Arī policisti joprojām tic brīnumam. Kā, dienai tumstot, trešdien portālam atzina A.Ronkausks, tas, ka pazudušo sirmgalvi neizdevās atrast, nenozīmē, ka meklēšana neturpināsies, izmantojot citas metodes.  

Portāls jau informēja, ka meklēšanas darbus policija un brīvprātīgie uzsāka tūlīt pēc tam, kad policijā tika saņemts iesniegums par vīrieša pazušanu – 9.oktobrī ap diviem dienā.

Tāpat jau ziņots, ka pazudušā vīrieša augums ir 164 cm. Pēc videoieraksta redzams, ka viņš bija ģērbies zaļā virsjakā ar dzeltenu apkaklīti, adītā brūnas krāsas cepurē ar ziedu ornamentiem un tumši zilās biksēs. Kājās vīrietim bija melni puszābaki.

Taču A.Rankausks aicina liepājniekus un pilsētas viesus uzmanību pievērst nevis sirmgalvju apģērbam (vīrietis var būt radis iespēju salijušās drēbes pārģērbt), bet gan tam, ka pazudušais ir ar kustību traucējumiem: “Tipina sīkiem solīšiem un ar labo kāju mazliet pieklibo.”

Un uzsver: “Turklāt ir jāņem vērā, ka vīrietis var atrasties jebkur. Piemēram, viņš varēja iziet uz ceļa un ar kādu automašīnu vai autobusu aizbraukt uz Liepāju vai Šķēdi.” Pagaidām gan nav informācijas, ka pazudušais braucis autobusā: “Mūsu darbinieki turpina izskatīt videoierakstus no autobusiem.” Jāpiebilst, ka vīrietis runā krievu valodā. “Labāk uzrunāt krieviski,” tā A.Rankausks.”

Tādēļ A.Rankausks aicina: ja kāda liepājnieka vai pilsētas viesa rīcībā ir informācija par vīrieša atrašanās vietu vai cita viņa meklēšanai nozīmīga informācija, policija lūdz par to informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruni 110.