Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

13.03.2019 Papildināts – Gājēja nedod ceļu ar sirēnām braucošam ugunsdzēsēju auto  (67)

Šodien, 13.martā, ap pulksten 10.40 portālam zvanīja lasītājs, kurš vēstīja, ka ugunsdzēsēju auto pie Tramvaja tilta uzbraucis cilvēkam. Notikuma vietā portāls noskaidroja, ka satiksmes negadījumu izraisījusi cienījama vecuma sieviete, kura nav devusi ceļu VUGD operatīvajam transportlīdzeklim.

Ugunsdzēsēji glābēji ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas sirēnām operatīvo transportlīdzekli vadījuši no Tramvaja tilta un veikuši labo pagriezienu uz Jūras ielu, kad mašīnai priekšā izgājusi sieviete. Pēc pašas sievietes teiktā viņa esot dzirdējusi sirēnas, taču vēlējusies pabeigt šķērsot ielu, nevis gaidīt uz saliņas Jūras ielas vidū.

Negadījuma aculiecinieki stāsta, ka glābēji bremzējuši visiem spēkiem. Tas bija arī acīmredzams – uz asfalta transportlīdzekļa riepas bija iezīmējušas melnu bremzēšanas sliedi, pats auto ekstrēmās bremzēšanas rezultātā bija sanests šķērsām brauktuvei.

Kā portāls noskaidroja negadījuma vietā, dzīvībai bīstamas traumas sieviete nebija guvusi. Viņa pati saviem spēkiem, mediķiem un ugunsdzēsējiem piepalīdzot, devās uz atbraukušo Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta auto. Kundze esot guvusi rokas sasitumu.

To, ka sieviete nav smagi cietusi, apstiprina Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova. 

“Noskaidrots, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta automašīna, pārvietojoties ar ieslēgtiem gaismas un skaņas signāliem, uzbrauca gājējai - 1939.gadā dzimušai sievietei, kura šķērsoja gājēju pāreju, ignorējot operatīvo transportlīdzekli. Sieviete nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta aprūpē, taču mūsu rīcībā esošā informācija liecina, ka sievietei nav dzīvībai bīstamas traumas un viņa ir nogādāta savā dzīvesvietā.”

Valsts policijā par notikušo ir uzsākta administratīvā lietvedība.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše skaidro, ka brīdī, kad notika negadījums, “VUGD ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem devās uz mācībām.”

Kāds portāla lasītājs pauda sašutumu, kāpēc gan ugunsdzēsējiem, dodoties uz mācībām, tā jāsteidzas: “Es neko neteiktu, ja viņi steigtos uz kādu nopietnu negadījumu, bet tādā ātrumā skriet cauri pilsētai uz kaut kādām mācībām, manuprāt, ir neprāts.”

VUGD pārstāve skaidro: “Ikvienu praktisko ugunsdzēsības mācību mērķis ir pārbaudīt un attīstīt ugunsdzēsēju glābēju un citu iesaistīto dienestu iemaņas noteiktu pasākumu/darbību veikšanā. Tieši tāpēc mācības tiek izspēlētas maksimāli tuvu realitātei.”

“Lielākoties paši ugunsdzēsēji glābēji nezina par to, vai saņemtais izsaukums būs reāls ugunsgrēks vai tikai mācības,” viņa piebilst: “Tāpēc dodoties uz visiem izsaukumiem tiek izmantoti skaņas un gaismas signāli. Arī šajā gadījumā puiši devās uz mācībām, lietojot gaismas un skaņas signālus, lai brīdinātu kājāmgājējus un citus autovadītājus.”