Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Ilustratīvs foto

26.10.2019 Papildināts – Liepājas ostā lokalizēta naftas produktu izplatība pēc kuģa avārijas  (22)

Apmēram 100 litru mazuta izšļācies Liepājas brīvostā sestdien no rīta, kad sauskravas kuģis "Lyra" (Portugāles karogs) pietauvojoties vējā uztriecies 51.A piestātnei, un tādēļ kuģa labā sāna korpusā izsists caurums vietā, kur atrodas mazuta tvertne.

Vēja virziens ir bijis labvēlīgs tam, lai piesārņojumu sadzītu krasta nostiprinājumu un sadalošā mola stūrī. Izvietotas absorbējošās bonas, kuru uzdevums ir gan aizturēt piesārņojuma izplatīšanos, gan arī to vismaz daļēji uzsūkt, pastāstīja Valsts vides dienesta Liepājas Reģionālās vides pārvaldes direktora vietnieks Andris Junkurs. Pēc viņa novērojumiem, eļļainie plankumi sestdienas priekšpusdienā klājuši apmēram 500 – 600 kvadrātmetrus ūdens, bet vieta, kur mazuts sadzīts blīvi, bijusi apmēram 30 kvadrātmetrus plaša. "Svarīgi, lai neparādās ziemeļu vējš, kas piesārņojumu varētu iznest plašākā joslā," teica A. Junkurs.

Kuģa komanda pārsūknējusi degvielu no caurās tvertnes uz citu, tādējādi noskaidrots, ka negadījumā zaudēti 100 litri mazuta. A. Junkurs izteica izbrīnu, ka tik stiprā un brāzmainā vējā kuģis nācis ostā. "Kurzemes Vārds" nesaņēma atbildi no Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes pārstāves Līgas Ratnieces-Kadeģes uz jautājumu, cik stiprs vējš ostā bija sestdienas rītā.

Situācija pilnībā tiek kontrolēta un sākta avārijas seku likvidācija, naftas produktu savākšana, teikts L. Ratnieces-Kadeģes medijiem izsūtītajā relīzē. Negadījuma apstākļus izvērtē Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs.