Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: VP KRP

12.03.2018 Pāvilostas novadā konstatē divus pārkāpumus ieroču aprites jomā  (12)

Pagājušās nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Atļauju sistēmas grupa veica ieroču aprites kontroles pasākumus Pāvilostas novadā un konstatēja, ka divi ieroču īpašnieki medību šaujamieročus glabā neatbilstoši normatīvo aktu prasībām, kā rezultātā personām tika izņemti šaujamieroči un piemērots administratīvais sods, portālu informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Madara Šeršņova.

Kopumā 9.martā, piektdien, tika pārbaudīti septiņi ieroču īpašnieki Pāvilostas novadā, no kuriem divos gadījumos konstatēti pārkāpumi. Divi ieroču īpašnieki medību šaujamieročus glabāja tādā metāla skapī, kura izmēri nebija atbilstoši.

     Atļauju sistēmas grupa atgādina, ka šaujamieročus atļauts glabāt tikai atļaujā norādītā adresē, ievērojot normatīvajos aktos noteiktās prasības. Šaujamieroču glabāšanas apstākļu pārbaudes laikā policija īpašu uzmanību pievērš tam, vai  ieroču un munīcijas glabāšanai paredzētie seifi, metāla skapji (kastes) atbilst noteiktām drošības prasībām – izmēriem, stiprinājumiem, vai šaujamieroči un munīcija bez pamatojuma neatrodas ārpus atļautajām glabāšanas vietām.

Ieroču apritē visbiežāk konstatētie pārkāpumi:

  1. Šaujamieroču īpašnieki mainot deklarēto dzīvesvietas adresi vai mainot ieroču glabāšanas vietu, nepaziņo policijas iestādē, kurā reģistrēti šaujamieroči;

  2. Šaujamieroči tiek glabāti neatbilstošu izmēru metāla skapjos;

  3. Šaujamieroču īpašnieki noteiktā laikā neveic veselības pārbaudi.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas vai šaujamieroča vai munīcijas sastāvdaļas, vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, vai šāviena trokšņa slāpētāja (klusinātāja) aprites noteikumu pārkāpšanu, ko izdarījusi persona, kurai ir attiecīga atļauja, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīsdesmit pieciem līdz septiņsimt eiro vai atņem šaujamieroča un lielas enerģijas pneimatiskā ieroča iegādāšanās, glabāšanas un nēsāšanas tiesības uz laiku no viena gada līdz trim gadiem, konfiscējot ieroci, šaujamieroča munīciju un šo priekšmetu sastāvdaļas vai bez konfiskācijas.

Šādas pārbaudes notiek regulāri un tiks rīkotas arī turpmāk, tādēļ policija aicina visus ieroču īpašniekus novērst glabāšanas apstākļu nepilnības. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā ikviens esošais vai topošais ieroču īpašnieks aicināts telefoniski sazināties ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Atļauju sistēmas grupu.