Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Egons Zīverts

09.09.2019 Roku palaišana un spridzināšanas draudi noved līdz cietumam  (10)

Kurzemes rajona tiesā Liepājā nolasīja spriedumu 62 gadus vecajam Nikolajam Kasimovam, kurš, saskaņā ar apsūdzību, ignorējot nolēmumu par aizsardzību pret vardarbību, piekāvis 79 gadus vecu sievieti un pēc tam draudējis uzspridzināt daudzdzīvokļu māju Ventspils ielā. Cietusī sieviete spriedumu gan tā arī nesagaidīja – šovasar viņa devusies aizsaulē.

Ar 1940. gadā dzimušo Inesi N. Kasimovs laiku pa laikam dzīvojis kopā, taču pret sievieti izturējies vardarbīgi. 2016. gada rudenī tiesa lēma par pagaidu aizsardzības līdzekļa pret vardarbību piemērošanu N. Kasimovam, viņam noteica pienākumu atstāt Ineses mājokli Ventspils ielā 53. Vīrietim bija liegts šajā dzīvoklī atgriezties un uzturēties, kā arī atrasties tam tuvāk par simts metriem. Tāpat N. Kasimovam bija aizliegts satikties ar Inesi. Vīrietis ierobežojumus ignorējis un turpinājis uzturēt sakarus ar sievieti, turklāt pielietojis pret viņu gan fizisku, gan emocionālu vardarbību. Prokurore tiesā pauda, ka sievietei bijis bail no Nikolaja un ka viņa vecuma nevarības dēļ nav spējusi aizstāvēt savas tiesības. Kāda lieciniece klāstījusi, ka Nikolajs Inesei draudējis ar izrēķināšanos, ja viņa kādam izstāstīs par vardarbību.

Šī gada 22. janvārī alkohola reibumā Nikolajs Inesei uzbrucis, sitis pa galvu, seju un ķermeni, salaužot vairākas ribas, kā arī žņaudzis viņu ar šalli, pēc tam piekauto sievieti izdzinis uz ielas. "Vienā halātā un čībās," uzsvēra prokurore. Sievieti uz ielas šādā paskatā pamanījuši pašvaldības policisti, kas izsaukuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

23. janvāra vakarā Inese vēlējusies atgriezties savā dzīvoklī, taču tajā bija ieslēdzies Nikolajs, kurš durvis atslēgt atteicies. Durvis viņš atteicies atvērt arī tad, kad ieradušies pašvaldības policisti. Likumsargiem Nikolajs piedraudējis – ja kāds ienāks dzīvoklī, viņš to novāks, māju uzspridzinās un policista bērni būšot bāreņi.

Pēc advokāta teiktā, Nikolajs par spridzināšanas draudiem būtu saucams pie administratīvās atbildības, nevis tiesājams par huligānismu.

Tāpat advokāts norādīja – pastāv saprātīgas šaubas, ka N. Kasimova prombūtnes laikā miesas bojājumus Inesei tiešām varējusi nodarīt cita persona.

Tomēr tiesa lēma, ka tiesājamais atzīstams par vainīgu un sodāms pēc visiem apsūdzības pantiem. Kā galīgo sodu N. Kasimovam piesprieda brīvības atņemšanu uz trīs gadiem un diviem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz vienu gadu (šādu sodu lūdza piespriest arī prokurore). Spriedumu vēl iespējams pārsūdzēt.

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta "Kriminālprocesa likumā" noteiktajā kārtībā.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 9. septembra numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!