Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs foto
Foto: VP

13.03.2019 Tirgotāji kļūst apzinīgāki  (4)

Otrdien, 12.martā, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas apsekoja dažādas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajām personām, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

“Kopumā tika pārbaudīti 12 veikali Priekules, Durbes un Aizputes novados, no kuriem vienā konstatēts pārkāpums, par ko Valsts policija ir uzsākusi administratīvo lietvedību. Vienā no veikaliem Aizputes novadā pārdevēja, nepārliecinoties par jaunieša vecumu, pārdeva viņam alkoholisko dzērienu – sidru. Visos pārējos vienpadsmit veikalos pārdevējas lūdza jaunietim uzrādīt personu apliecinošu dokumentu,” viņa stāsta.

Pēdējā reida rezultāti liecina, ka pārdevēji kļūst apzinīgāki. Proti, iepriekšējos reidos konstatēts lielāks skaits pārkāpumu.

Policija atgādina, ka saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par alkoholisko dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām no 700 līdz 1400 eiro.

“Tāpat arī vēlamies atkārtoti atgādināt, ka pārdevējiem un veikala vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis. Aicinām pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga. Šādas pārbaudes tiks rīkotas arī turpmāk.”