Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

17.05.2019 Uz zvejas kuģa atrod  19 tonnas nereģistrētu zivju  (27)

Naktī no 16.maija uz 17.maiju Valsts vides dienesta (VVD) Zvejas kontroles departamenta Jūras kontroles daļas Mobilās grupas inspektori veica zvejas kuģa pārbaudi Liepājas ostā un tās laikā  inspektori atklāja, ka uz kuģa atrodas 18,950 tonnas nereģistrētas nozvejas, pastāstīja Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Zvejas kuģa kapteinis elektroniskajā zvejas žurnālā bija deklarējis 9 tonnas brētliņu un 1 tonnu reņģu. Savukārt inspektori, veicot nozvejas pārbaudi, konstatēja, ka uz kuģa atrodas ievērojami lielāks nozvejoto zivju daudzums - 26,055 tonnas brētliņu un 2,895 tonnas reņģu.

Eiropas Parlamenta un Padomes regula nosaka, ka attiecībā uz reņģu un brētliņu nozveju pieļaujamā kļūda zvejas žurnālā reģistrētajos aprēķinos par uz kuģa paturēto zivju daudzumu kilogramos ir 10% no kopējā daudzuma.

Šajā gadījumā atšķirība starp zvejas žurnālā reģistrēto un reāli izkrauto nozvejas daudzumu bija 189,5%.

Kuģa nosaukumu un tā īpašnieku VVD, kamēr notiek izmeklēšana neatklāj, skaidro Maruta Bukleviča, taču norāda, ka VVD ir uzsācis administratīvo lietvedību pret zvejas kuģa īpašnieku.

“Tā, kā uzņēmums jau iepriekš gada laikā ir ticis sodīts par zvejas noteikumu pārkāpumiem, par pagājušajā naktī konstatēto pārkāpumu piemērojamā naudas soda apmērs ir no 700 eiro līdz 14000 eiro,” skaidro Maruta Bukleviča, piebilstot, ka, aprēķinot soda naudu, tiks ņemta vērā nereģistrētās nozvejas vērtība.

Iepriekšējais lielākais nereģistrētās nozvejas apjoms, ko pārbaudē konstatējuši VVD inspektori, bija 2016.gada 24.augustā Ventspils ostā. Tad nereģistrētā nozveja bija 38,522 tonnas zivju. Pārkāpējam tika piemērots naudas sods 6355 eiro apmērā.