Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Nikkytok/Shutterstock

13.09.2019 Vaiņodē dūmu detektors novērsis lielāku ugunsnelaimi  (4)

Ceturtdien, 12.septembrī, Vaiņodē, nostrādājot dūmu detektoram, izdevies novērst ugunsnelaimi kādā dzīvoklī, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Ap pulksten 10.20 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēmis zvanu no divstāvu vairākdzīvokļu mājas iedzīvotāja Vaiņodē par to, ka kaimiņu dzīvoklī ir nostrādājis dūmu detektors. Ierodoties notikuma vietā un iekļūstot mājoklī, ugunsdzēsēji glābēji ieraudzījuši, ka uz plīts pannā bija piededzis ēdiens, bet dzīvoklī tajā brīdī cilvēki nav atradušies. Mājas iemītnieks atgriezies vien tad, kad ugunsdzēsēji ugunsgrēku jau bija nodzēsuši un izvēdinājuši telpas.

"Šajā situācijā ugunsgrēks radīja nelielus zaudējumus, bet, ja dzīvoklī nebūtu uzstādīts dūmu detektors, kā rezultātā kaimiņi savlaicīgi pamanīja ugunsgrēka izcelšanos un izsauca ugunsdzēsējus glābējus, uguns no pannas varēja pārmesties uz blakus esošajiem priekšmetiem un izraisīt jau daudz postošāku ugunsnelaimi," norāda V.Gribuste.

VUGD aicina iedzīvotājus parūpēties par savu veselību un dzīvību, kā arī īpašuma drošību, un savos mājokļos uzstādīt dūmu detektoru. Šī nelielā ierīce ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās, ka telpā ir izveidojies sadūmojums. Tas ļaus savlaicīgi izsaukt ugunsdzēsējus glābējus un cilvēkiem evakuēties.