Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Kaut arī maluzvejnieku lielākā rosība parasti notiek Ventā Kuldīgas pusē, arī mazākās lašupēs likumpārkāpēju netrūkst. Nepilna mēneša laikā Durbes upē izņemti 11 zivju tīkli.
Foto: Liepājas Reģionālās vides pārvalde

30.10.2019 Zivju inspektori sākuši cīņu ar maluzvejniekiem  (11)

Kaut arī no 1. oktobra līdz 31. decembrim Latvijas upēs un piekrastes ūdeņos noteikts lašveidīgo zivju ieguves liegums, joprojām daudziem šo zivju kārotājiem tas ir karstākais lomu ieguves laiks. Par to liecina arī Liepājas Reģionālās vides pārvaldes (LRVP) inspektoru oktobrī lašupēs izņemtie 37 nelegālie tīkli. Neviens maluzvejnieks gan pagaidām uz karstām pēdām nav aizturēts.

LRVP vecākā inspektore Liene Kaptelija "Kurzemes Vārdam" atklāj, ka pagaidām laši un taimiņi lielākoties tikai dodas uz savām nārsta vietām dažādās Latvijas upēs, taču, kad iestāsies vēsāks laiks, nārsts sāksies. "Tas ir tas brīdis, kad maluzvejniekiem lašveidīgās zivis ir visvieglāk iegūt. To zina gan lašu un taimiņu kārotāji, gan mēs, tādēļ esam kaujas gatavībā, lai vērtīgās zivis nosargātu. Parasti iekšējos ūdeņus kontrolē trīs inspektori, bet lašu lieguma laikā ir piesaistīti arī seši jūras piekrastes inspektori. Kontrole lašupēs pastiprināti notiek katru dienu, gan braucam ar automašīnām gar krastu, gan ar laivām pa upēm," saka L. Kaptelija.

Jau tradicionāli daudz darba LRVP inspektoriem bijis Kuldīgas pusē, proti, Ventas upē, kur kopumā izņemti 19 nelegāli zvejas tīkli un viens murds. Aktīva maluzvejnieku rosība manīta arī Durbes upē, kur izņemti 11 tīkli, bet Sakas un Tebras upē kopā inspektori atraduši septiņus tīklus. Ventā un Rīvas upē Pāvilostas pusē katrā atrasts pa nēģu murdam. 

LRVP atgādina, ka lašupēs lieguma laikā aizliegts spiningot ar mākslīgo ēsmu un sods par šādu pārkāpumu fiziskai personai ir no 30 līdz 350 eiro. Viens makšķernieks pie Ventas rumbas par šādu pārkāpumu jau ticis sodīts. Vēl bargāks naudas sods ir par lašveidīgo zivju iegūšanu lieguma laikā – 715 eiro. Tādēļ cilvēkiem būtu vērts padomāt, pirms mēģināt šajā laikā noķert lasi vai taimiņu. L. Kaptelija gan atzina, ka, lai arī sods ir gana bargs, maluzvejnieku skaits pēdējos gados esot nemainīgs, tādēļ arī inspektori lašveidīgo zivju nārsta laikā strādā pastiprināti un cenšas tās maksimāli pasargāt.