Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Normunds Kaprono

13.03.2018 Aicina pieteikties tautas deju festivālam “Aprīļa pilieni”

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kvēle” un tā vadītāja Ingrīda Lūka aicina Latvijas vidējās paaudzes un arī jauniešu deju kolektīvus līdz šā gada 31. martam pieteikties tautas deju festivālam “Aprīļa pilieni”, kas notiks 14. aprīlī Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē, portālam ziņoja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Inese Muižniece.

Tautas deju festivāls “Aprīļa pilieni” Liepājā notiks jau četrpadsmito reizi, iepriekšējos gados pulcējot tautas deju kolektīvus no dažādām Latvijas pilsētām, lai skatītājus priecētu ar radošu un daudzkrāsainu koncertprogrammu.

Festivāls radīts ar mērķi stiprināt Dziesmu un deju svētku tradīciju, kopā aicinot pamatā Latvijas vidējās paaudzes deju kolektīvus, kas veicina vadītāju jaunradi, pieredzes apmaiņu un sadarbību, kā arī rosina dejotāju radošās aktivitātes. Šis festivāls ir īpašs ar tradīciju rīkot arī sportiskās aktivitātes “3+3 pilienu sacensības”, sniedzot dalībniekiem iespēju sacensties arī sportā un apliecinot sadarbību komandā un arīdzan kolektīvu draudzību.

Ceļojošās balvas “Lielais piliens” ieguvēju nosaka festivāla rīkotāju izveidota žūrija, apkopojot “3+3 pilienu sacensību” un koncerta skatītāju simpātiju balsojuma rezultātus. 2017. gadā šo balvu ieguva Dobeles novada Bikstu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Bikstenieki” (vadītāja Agita Jansone).

Deju kolektīvi, kas vēlas piedalīties tautas deju festivālā “Aprīļa pilieni”, aicināti iepazīties ar nolikumu un līdz 31. martam aizpildīt elektronisko pieteikuma anketu, kas pieejami Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā sadaļā “Nolikumi”: http://www.liepajaskc.lv/nolikumi-2/.

Koncertam deju kolektīvs aicināts pieteikt četras dejas, no kurām viena – cita žanra deja (groteska, komiska). Koncerta rīkotāji no pieteiktajām dejām izvēlas trīs un sagatavo programmu, ņemot vērā piedāvāto repertuāru. Neskaidrību gadījumā, lūgums sazināties ar projekta vadītāju Selēnu Vasiļjevu, selena.vasiljeva@liepaja.lv vai tel. 63481253.