Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

07.06.2019 Atjauno Jūras spēku orķestri  (1)

Liepājas muzeja filiālē apskatāma tematiska izstāde "Tauru skaņās kad viļņojas gaiss. Ieskats Liepājas kara orķestru vēsturē", kur ar fotogrāfiju, formas tērpu un citu priekšmetu palīdzību tiek stāstīts par to, kā veidojies un attīstījies Liepājas kara orķestris.

Atskatoties uz vēsturi, redzams, ka 2009. gads Latvijas orķestriem bija pārmaiņu laiks, finansiālu iemeslu dēļ notika liela reorganizācija: Sauszemes spēku orķestris tika likvidēts, savukārt, NBS Štāba orķestri un Jūras spēku orķestri apvienoja, izveidojot divas orķestru grupas, vienu Rīgā, otru Liepājā. Likumsakarīgi, ka vienu no tiem nosauca par Sauszemes spēku grupu (Rīgā) un otru par Jūras spēku grupu (Liepājā).

Šobrīd Rīgā ir pūtēju orķestra sastāvs, kas vairāk atbild par ceremoniju nodrošināšanu, bet Liepājā — bigbends, kas vairāk nodarbojas ar koncertdarbību. Nacionālo bruņoto spēku bigbenda vadītājs kapteiņleitnants Uldis Locenieks laikrakstam paskaidro, ka NBS bigbenda kodolu veido mūziķi no bijušā Sauszemes spēku orķestra un Jūras spēku orķestra. NBS bigbends ar koncertprogrammām uzstājās dažādās Latvijas pilsētās, kā arī ārpus valsts robežām. "Šobrīd, pēc 10 gadiem, ir piešķirts finansējums un radusies iespēja atjaunot Jūras spēku orķestri. Darbība netiek pārtraukta, praktiski varam teikt, ka tiek mainīts statuss un ir plānots, ka pieaugs dalībnieku skaits, ja šobrīd ir 19 dalībnieki, tad nākotnē plānoti vismaz 25," laikrakstam paskaidro U. Locenieks.

Izstāde apskatāma līdz 14. jūlijam.