Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Latviešu rakstnieks Egons Gūtmanis (vairāk pazīstams ar pseidonīmu Egons Līvs) rakstījis galvenokārt par zvejnieku dzīvi un darbu, savukārt Ervīna Krīva grāmata ir stāsts par puisi, kurš ticēja, ka savu likteni izvēlēsies pats un ka tas būs gaišs, kā ejot pretī saullēktam. Taču ne vienmēr izdodas tas, kas izsapņots.
Foto: Egons Zīverts

03.01.2019 Atmiņas un mīlestības

Sestdien, 5. janvārī, pulksten 15 Liepājas Latviešu biedrības namā gaidāmi dubultsvētki, jo tiks atklātas divas jaunas grāmatas – piemiņas grāmata Egonam Līvam un stāsts par Ervīna Krīva mīlestībām, laikrakstu informē rakstnieks Ēriks Kūlis.

E. Kūlis stāsta, ka viņam bijis liels gods saņemt Egona Līva literāro mantojumu no rakstnieka dzīvesbiedres Edītes Gūtmanes rokām. To pārlūkojot, pirmais, kas iekritis acīs, bijušas intervijas ar vecajiem latviešu jūrniekiem – tālbraucējiem kapteiņiem, stūrmaņiem un matrožiem. Apgāds "Zvaigzne ABC" 2014. gadā tās izdeva grāmatā "Sarunas ar vecajiem jūras vilkiem", par ko bija pateicīgi ne tikai okeānu vēju ārdētie jūrnieki, bet arī lasītāji.

"Nu pienākusi kārta publicēt manuskriptu "Viņu laiks. Egons un Edīte". Tur lasāmas E. Gūtmanes atmiņas par dzīvesbiedru, intervijas ar cilvēkiem, kuru ceļi vairāk vai mazāk krustojušies ar rakstnieka dzīves gaitām. Protams, vieta ierādīta arī līdz šim nekur nepublicētajam darbam "Ceļā ar labām cerībām". Šogad aizrit 95 gadskārta, kopš Egons dzimis. Zēna gados viņš bija aizbēdzis no mājām, lai Liepājas ostā "uzmunsturētos" uz tvaikoņa par kuģa puiku. Toreiz zēns jūras vietā "nobaudīja" tēva siksnu, toties dzīves turpmākajos gados jūra ienāca Egona Līva darbos," atklāj rakstnieks.

Savukārt par otru grāmatu "Ervīna Krīva mīlestības" Ē. Kūlis jokojot saka: "Vai nav intriģējošs nosaukums? Daudzi noteikti domās, ka tur kādas palaidnības slēpjas, bet patiesībā tās ir skaistas un lielas mīlestības."

Grāmatu svētkus muzikālā gaisotnē vadīs Jānis Dreiblats, kurš lasīs stāstu fragmentus, ieintriģējot potenciālos lasītājus.