Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

13.03.2018 Atrada autentisku brigādi

9. martā Liepājas Latviešu biedrības namā varēja noskatīties režisora Ivara Zviedra jaunāko dokumentālo filmu "Zāģeri". Pēc seansa režisors uzklausīja skatītāju viedokļus, pastāstīja par filmēšanu un atbildēja uz jautājumiem. 

Filmu "Zāģeri" režisors I. Zviedris, kurš īpaši pazīstams kļuva pēc 2012. gada filmas "Dokumentālists" par kolorīto Ķemeru purva Intu, veidojis kopā ar līdzautoru Andri Kalnozolu. Tajā bez aplinkiem stāstīts par zāģeru darbu, sadzīvi un uzdzīvi kādā Valmieras puses brigādē un viņu priekšnieka Romāna mēģinājumiem noturēties šajā biznesā un tikt galā ar strādniekiem. 

Pusotru stundu garo filmu Liepājas Latviešu biedrības namā noskatījās vairāki desmiti skatītāju – gan kino cienītāji, gan, pēc jautājumiem un komentāriem spriežot, mežizstrādes nozari labi zinošie. Režisors sanākušajiem pastāstīja, ka filmu "Zāģeri" filmējis divarpus gadus un no iegūtā materiāla sanāktu vēl kāda filma. Taču sākotnēji ideja bijusi cita – saprast, vai mežus Latvijā izzāģē daudz vai maz. 

Filma stāsta ne tikai par zāģeriem, bet arī viņu priekšnieku Romānu, kurš mēģina tikt galā ar sarežģīto mežistrādes biznesu un reizē pilda arī sociālās funkcijas, mēģinot virzīt pareizā ceļā savus strādniekus, kuriem ir grūti ar atbildību un solījumiem nedzert. Filmas gaitā mazais uzņēmējs bankrotēja. I. Zviedris atzina, ka tā savā ziņā bijusi filmas veiksme.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 13. marta numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!