Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

07.01.2019 Dažādo ceļu kopaina

Biedrība "Mākslas kolēģi" svin piecu gadu jubileju, un Liepājas Latviešu biedrības namā ir iespēja apskatīt 15 mākslinieku glezniecības un grafikas darbus, kas tapuši pēdējā gada laikā. Izstādes "Mūsu dažādie ceļi" eksponāti klātesošos uzrunā gan katrs atsevišķi, gan ļauj sajust īpašo kopainu, kas lieliski atklāj Liepājas mākslinieku spēku.

"Liepājas mākslinieku biedrība "Mākslas kolēģi" tika nodibināta 2013. gada 8. novembrī. Toreiz bijām astoņi biedri, šobrīd biedrībā ir jau 24 dalībnieki," stāsta biedrības vadītāja Ilze Eniņa, piebilstot, ka biedrības dibinātājs un pirmais vadītājs bija Pēteris Taukulis. 

P. Taukulis gan iebilst, ka īsti nejūtas kā biedrības dibinātājs, viņš vienkārši sapratis, ka Liepājas māksliniekiem nepieciešama domu apmaiņas platforma, tāpēc ieteicis ideju, kas arī realizēta. Nekādi lielie plāni neesot bijuši, vienkārši vakaros sanākuši kopā un runājuši par mākslas lietām. "Liepājā ir procentuāli ļoti daudz mākslinieku, un biedrības attīstība to pierāda. Ir arī tādi mākslinieki kā Aldis Kļaviņš, kurš viens pats var Pēterbaznīcu piepildīt ar savām ekspozīcijām. Tāpat ir citi ražīgi mākslinieki, un tas ir jāizmanto," skaidro P. Taukulis.

Darbus izkārtot Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā un foajē palīdzējis A. Kļaviņš. "Viņš atnāca un pateica, kā to visu sakārtot, lai kopaina būtu tiešām laba. Neviens viņam pretī nerunāja, bet saskaņošana gan notika," smejas "Mākslas kolēģu" vadītāja Ilze Eniņa.

Savukārt A. Kļaviņš savos izteikumos ir diezgan strikts, lai arī atzīst, ka ar gala rezultātu ir apmierināts un tas viņu iepriecina. Viņš teic, ka biedrība kopš paša sākuma ir cietusi no savas spējas pašorganizēties un sadzīvot: "Tas ir ļoti smagi. Novēlu kolēģiem, lai šīs lietas ietu gludāk un profesionālāk. Novēlu spēt nevis "ieraudzīt sevi pie sienas", bet gan savu kolēģi."

Izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā būs skatāma līdz 31. janvārim. Ieeja ir bez maksas.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 7. janvāra numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!