Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Egons Zīverts

14.09.2018 Dzejas dienu balvu saņem Gunta Šnipke par krājumu "Ceļi"  (2)

Dzejas dienu balva piešķirta Guntai Šnipkei par krājumu "Ceļi", ko šogad izdeva apgāds "Mansards", aģentūru LETA informēja Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) Dzejas dienu padomes locekle Ingmāra Balode.

""Ceļi" ir autores trešais dzejoļu krājums. Tas izceļas ar poētisku precizitāti, negaidīti asi un dzidri iezīmētu personīgās un mums visiem redzamās laiktelpas izjūtu," Šnipkes krājumu aprakstīja Balode.

Grāmatas dizainu veidojis Zigmunds Lapsa, un tās tapšanu atbalstījusi Ventspils Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja. Krājums izdots ar Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" atbalstu.

1955.gadā dzimusī Šnipke pēc arhitektūras studiju pabeigšanas dažus gadus nostrādājusi Rīgā, bet 1981.gadā atgriezās dzimtajā Liepājā un tai ir veltījusi visus savus talantus un ikdienas darbu. Viņa bijusi pilsētas galvenā māksliniece, un joprojām ir Vecliepājas rajona arhitekte. Tāpat Šnipke veidojusi Pasaules arhitektūras dienas pasākumus Liepājā, ir daudzu arhitektūrai veltītu rakstu autore un žurnāla "Latvijas Architektūra" redkolēģijas locekle.

Līdztekus intensīvai dzīvei arhitektūrā Šnipke jau kopš 70.gadiem aktīvi iesaistās literatūrā, un pašlaik darbojas žurnālā "Domuzīme", kā arī interneta žurnālos "Punctum" un "Satori". Kopš 2008.gada Šnipke ir Rakstnieku savienības biedre un cieši piederīga LRS Liepājas nodaļai.